Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Program ochrony roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Program ochrony roślin

Sergejka 20:04, 28 kwi 2014

Dołączył: 14 lut 2014
Posty: 3
tak, to nowinka ... polega to na monitorowaniu szkodników i chorób na plantacji za pomocą specjalnego systemu. dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można uzyskać dokładne komputerowe dane na temat stanu zdrowotnego roślin i obecności szkodników na plantacji.
Judyta87 20:08, 28 kwi 2014

Dołączył: 01 lut 2014
Posty: 4
Sergejka napisał(a)
tak, to nowinka ... polega to na monitorowaniu szkodników i chorób na plantacji za pomocą specjalnego systemu. dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu można uzyskać dokładne komputerowe dane na temat stanu zdrowotnego roślin i obecności szkodników na plantacji.



Oprogramowanie, system?... To świat roślin też będzie skomputeryzowany niedługo...Ciekawe czy to jest w ogóle warte zachodu.
Sergejka 20:09, 28 kwi 2014

Dołączył: 14 lut 2014
Posty: 3
wygląda na to, że tak właśnie jest...świat cyfrowy obejmie kiedyś wszystko
Sergejka 20:10, 28 kwi 2014

Dołączył: 14 lut 2014
Posty: 3
a jak nie wierzysz to przeczytaj sobie ten artykulik http://www.podoslonami.pl/uprawa-cyfrowa-ochrona-roslin-ozdobnych/
Judyta87 20:13, 28 kwi 2014

Dołączył: 01 lut 2014
Posty: 4
Sergejka napisał(a)
a jak nie wierzysz to przeczytaj sobie ten artykulik http://www.podoslonami.pl/uprawa-cyfrowa-ochrona-roslin-ozdobnych/



O rany, jestem w szoku...no, ale cóż mogę powiedzieć. Technika idzie na przód...jeżeli rzeczywiście to zapewni roślinom ochronę to czemu by nie...ale numer.
aniaczaroona 15:19, 06 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 5
Witam wszystkich,jestem Nowa na forum a trafiłam tu przypadkiem szukając jakiejś informacji na temat iglaków, które sadzimy właśnie przy ogrodzeniu, mianowicie brabanty, szmaragdy i yellow ribbon,trochę już poczytalam, super skarbnica wiedzy. .a moje pytanie brzmi: czy jakiś oprysk ochronny teraz jest potrzebny?z góry dzięki za odpowiedz, jestem laikiem, dopiero zakochuje się w roślinach
____________________
Gardenarium 16:51, 06 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Opryski wykonujemy nie ot tak sobie, bo to w końcu chemia jest i szkodzi owadom pożytecznym i nam przede wszystkim. Musisz wiedzieć jakie masz gatunki iglaków, czy im coś dolega. Pokazać zdjęcia objawów. Nie da się tak po prostu wszystkich iglaków wrzucić do jednego worka i pryskać celem ich ochrony.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aniaczaroona 18:05, 06 wrz 2014

Dołączył: 06 wrz 2014
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedź, jak pisałam są to brabanty, szmaragdy ,yellow ribbon, chodziło mi o to, czy profilaktycznie należy popryskac czymś ale wnioskuję z odpowiedzi Pani, że tylko w przypadku faktycznej choroby się pryska, dziękuję, mam nadzieję, że będą zdrowo rosły
____________________
Gardenarium 13:27, 11 wrz 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świeżo sadzonym roślinom na starcie potrzebne jest:

Dobra ziemia do iglaków podsypana w dołek i podlewanie, bo uschną. Wyściółkować przekompostowaną korą sosnową. Nie kłaść szmaty na ziemię. Tylko ściółkę, Nie posadzić ani za głęboko, ani za płytko I to wszystko. Tuje nie choruja jak jest im dobrze i mają wilgoć w glebie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies