Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Program ochrony roślin

Pokaż wątki Pokaż posty

Program ochrony roślin

Gardenarium 16:24, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Znalazłam bardzo przydatny program ochrony roślin, opracowany przez szkółkarzy, co kiedy i czym się pryska w zależności od podatności danej rośliny na choroby i szkodniki. Jeśli macie rośliny z tej listy, koniecznie zapiszcie sobie te wiadomości.

Program ochrony
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mala_Mi 16:29, 07 cze 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Ojj....ale tego dużo
Już mój M dostaje rozpiskę....on jest od takich rzeczy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Krys 22:48, 07 cze 2012


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
To coś i dla mnie
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
Sharlee 20:45, 10 cze 2012


Dołączył: 07 lis 2011
Posty: 138
A tutaj polecam program ochrony drzew owocowych:
http://ogrody-talarczyk.pl/terminarz/owocowe_1.html

____________________
Kobiet nie trzeba rozumieć, trzeba je kochać!
P_Kemot 20:18, 02 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Witajcie, jestem nowym uczestnikiem Forum.
Chciałbym powrócić do profilaktycznej ochrony roślin ozdobnych.

Interesuje mnie, czy Ktoś z Was stosował tzw. mieszanki "2 w 1" do oprysku roślin ozdobnych takich jak iglaki, w tym [szmaragdy, jodły i świerki] oraz do liściastych jak hortensje, azalie, różaneczniki oraz inne np. berberysy, klony.

Podaję przykład: oprysk na grzyba topsin i aliette, inny aliette i folpan. Stosuję je zamiennie, jednak czasami przychodzi mi na myśl aby je połączyć.

Co Wy na to, pozdrawiam P_Kemot
____________________
Gardenarium 21:31, 02 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wszystkie preparaty można łączyć, ale nie wiem które nie można. Zawsze pytam w sklepie w którym kupuję.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
P_Kemot 08:20, 03 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Gardenarium napisał(a)
Nie wszystkie preparaty można łączyć, ale nie wiem które nie można. Zawsze pytam w sklepie w którym kupuję.


Jesteś wieć szcześliwą ogrodniczką. Wiedza w sklepach ogrodniczych w moim regionie jest znikoma. dotyczy tylko tego co jest napisane na opakowaniu.
Stąd też moje pyatnia i wątpliwości. Od jakiegoś czasu eksperymentuje z opryskami. W sobotę będę wieć opryskiwał iglaste topsinem zmieszanym z pinivitem. Mam nadzieję, że im nie zaszkodzi. Od dwóch lat poważnie mi chorują, przyniosłem z lasu z korą chorobę grzybową. Dlatego też w tym roku zastosuję również odżywkę doliścienna - nigdy jej jeszcze nie stosowałem.

Spotkałaś się na forum z podpbnymi eksperymentami?



____________________
Gardenarium 20:45, 22 kwi 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mieszam Topsin z Mirage p. grzybom na bukszpanie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
P_Kemot 20:59, 22 kwi 2014


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 39
Nie używałem Mirage przeciw grzybom. Nie znam środka. Stosuję natomiast naprzemiennie Topsin/Aliette/Folpan. Każdy z tych środków działa na inny typ grzyba. Myślę, że dość skutecznie. W zapasie pozostaje mi jeszcze miedzian. Stosowałem go w roku ubiegłym przy ratowaniu buków "Purpurea Pendula". Z dobrym skutkiem. P_Kemot
____________________
Judyta87 19:33, 28 kwi 2014

Dołączył: 01 lut 2014
Posty: 4
A czy słyszałyście może o, tzw. "cyfrowej" ochronie roślin??? Obiło mi się to o uszy, ale nie mam pojęcia o co w tym chodzi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies