Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród czarnej Agi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród czarnej Agi

czarna_aga 14:00, 14 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Hejka
trawniczek jak trawniczek po zimie trochę zmordowany ale miał wertykulację, teraz sypnięto nawóz (w niektórych miejscach lekko przypalony, ale to mąż sypał i sypnął za dużo)

Mam prośbę o radę odnośnie nowej rabaty jaką chcę zrobić wokół trawnika.
Jak widać na fotce po prawej stronie kończy się rabata na której rosną jaśminowiec, perukowiec, miniatura żylistka, dwa żarnowce i dereń biały sibrica.
Na lewo mam posadzoną magnolię Suzan, którą chcę wkomponować w nową rabatę.
Marzy mi się rabata wokół całego trawnika na tle szmaragdów
Wczoraj kopiłam nowe nabytki wiśnię piłkowaną Amanogawę, miłorzęba japońskiego Mariken, cyprysika nutkajskiego Pendula i żółtą pęcherznicę.

Długość tej rabaty od zakończenia tej po prawej stronie magnolii to około 10 m, chciałabym rabatę w kształcie nieregularnej fali.
Poradźcie jak rozplanować tą rabatę i co jeszcze dosadzić.
Widziałabym tam jeszcze hortensje Anabella, może tawułki Arendsa, jakieś karłowe iglaki, poza tym funkie i oczywiście na obrzeżach żurawki. Myślałam też o trawach jako wypełniaczach pustych miejsc
Bardzo proszę o sugestie i dobre rady Będę wdzięczna




____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 14:11, 14 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Tutaj foto poglądowe na miejsce gdzie chcę nową rabatę



____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 23:42, 16 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Jak widac nikt mi nie potrafi pomóc, trochę szkoda ... więc wymysliłam sobie tak

Praktycznie z rośłin ujętych w projekcie brakuje mi tylko jodły koreanki kilku tujek Danica i dwa kolumnowe iglaki Na brzegu rabaty będa żurawki, ale tutaj ich nie ma w opcjach.

Myślałam jeszcze o klonie palmowy Atropurpurea
jednak za dużo by już było Może jak dzieci wyrosną z placu zabaw to bede jeszcze miała miejsce na inne rośłiny
Proszę o konstruktywną krytykę



____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 23:42, 16 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
No i się zdublował pościk wyskoczył mi wewnętrzny błąd i myślałam ze nie poszło więc sobie klikałam kilka razy
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 23:43, 16 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Dubelek
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 14:43, 20 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
No i po weekendzie ...
Niewiele zrobiłam bo nie miałam czasu
Najgorsze jest to, że nie wiem kiedy go będę miała ... teraz mam wariactwo przed komunią syna i dopiero chyba po komunii będę mogła całkowicie oddać się temu co kocham najbardziej czyli pracy w ogrodzie.
Z nowinek to powiem, że robi się kostka pod basen
No i będą od nowa zrobione obrzeża rabat

Jaka jestem happy w końcu będzie to schludnie wyglądało
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
koishii 17:25, 20 kwi 2015


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 33
Super projekt
Kibicuję! No i z przyjemnością obserwuję postępy
ewsyg 08:29, 21 kwi 2015


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11654
Aga, wpadam z rewizytą. Ta czerwona roślinka z pierwszej strony o która pytałaś to firletka chalcedońska. Jeżeli chcesz żeby ludzie do Ciebie zaglądali to Ty zaglądaj do nich. Na pewno wpadną z rewizytą. Podeślę Ci osoby, które lubią projektować, którzy mnie pomagali. Aga, jak dla mnie to bardzo pofalowałaś tą rabatę trójkątną. Ja wolę łagodniejsze linie, ale każdy ma swój gust. Masz cudne tuje. Kochana do projektowania musisz podać wymiary rabaty, dlugość, szerokość. Pokaż jak urządziłaś koło tarasu, co tam rośnie Ja też się urządzam i wiem, że to nie jest łatwe.Oglądaj ogrody innych to coś Ci się spodoba i będziesz miała bazę do tworzenia swojego ogrodu Poza tym ważne jest, żeby rabaty były atrakcyjne cały sezon i jakie rośliny lubisz. Pozdrawiam Ewa
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
czarna_aga 09:51, 30 kwi 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Znowu mi zeszło kilka dni bez ogrodowiska
Ewcia dzięki za wizytę
Obecnie jestem w trakcie zmian w ogrodzie, niewielkich,ale zawsze
Mam już zaplanowaną rabatę i powoli zaczynam tam sadzić rośliny.
Jeszcze teraz nie wstawię fotek, bo chcę zrobić jak już będzie coś uporządkowane.
Teraz niestety nie mam czasu, bo mam gorący okres przygotowywań do komunii synka
Muszę jeszcze trochę poczekać.

____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 15:24, 19 maj 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Ja dalej w czarnej dziurze z pracami ogrodowymi. Wczoraj tylko podlałam nawozem moje rośliny.
Posadziłam większość roślin na nowej rabacie, ale jeszcze nie wstawiam fotek, bo muszę zdjąć całą darń.

Wstawiam fotki moich kwitnących azalii






Moje pierwsze czereśnie już nie mogę się doczekać

____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies