Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mały ogród czarnej Agi

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród czarnej Agi

czarna_aga 10:36, 02 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Witam po długieeeejjj nieobecności
Trochę mnie nie było, ale byłam zapracowana.
Ambitnie sobie założyłam przerobić moje rabaty i powiem szczerze, że już mogę uznać, że skończyłam pracę w ogrodzie.
Powiem szczerze, że już jestem tak zmęczona, że nawet nie wychodzę do ogrodu, chyba, że popatrzeć na moje roślinki.

Na wiosnę jeszcze tylko mam plany na przerobienie mojego warzywnika. Też marzy mi się taki elegancki, podzielony na podwyższone kwatery a ścieżki wyłożone folią i wysypane kamieniem.

Wstawię kilka zdjęć mojego ogrodu po zmianach.
Na trawniku jeszcze widać pozostałości po pracach związanych z nawodnieniem, ale i tak już ładnie to się zadarnia. Wtedy byłam załamana, bo mój trawnik wyglądał jak pobojowisko. Dosłownie któregoś dnia jak wróciłam z pracy i usiadłam na tarasie, spojrzałam na mój rozkopany trawnik to się rozpłakałam. Nie wierzyłam, że znowu kiedyś będzie ładny, na szczęście już powoli zaczyna to wyglądać coraz ładniej.







____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 10:39, 02 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Ciąg dalszy zdjęć


Na zdjęciu wyżej zrobiłam sobie wejście do ogrodu przez pergolę. Zależało mi na tym, by oddzielić część prywatną ogrodu od części wjazdowej.

Z prawej strony posadzone są tuje Szmaragd, które stworzą ekran oddzielający część prywatną.





____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 10:53, 02 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
I kolejne fotki







____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
czarna_aga 10:58, 02 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
I ostatnia porcja





i wcześniej tak było na wejściu


____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Mazan 16:12, 02 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Czarna_aga

Czyżbyś miała armię pomocników, czy - biorąc przykład z imć Twardowskiego weszłaś w jakieś konszachty? Podziwiam.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
czarna_aga 11:42, 03 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Hejka Dzięki za miłe słowa Armii pomocników nie było, wszystko sama z mężem, tzn ja odchwaszczałam, przesadzałam, wykładałam geowłokniną a mąz woził taczką kamienie Pracy było dużo i zajęło mi to całe wakacje, a to z tego względu, że miałam mało urlopu tego lata. z pracy wracałam o 17, tak się złożyło, że masa imprez rodzinnychbn w weekendy więc nie miałam kiedy tego zrobić i tak to się rozlazło w czasie. Na szczęscie efekt końcowy mnie satysfakcjonuje i jeszcze tylko na wiosnę musze warzywnik w podwyższonych rabatach/skrzyniach zrobić i będe mogła w końcu cieszyć się z ogrodu i pielęgnować te swoje roślinki. Sama jestem pełna podziwu, że moje rośłiny jeszcze tolerują te moje wieczne przesadzanie. Na szczęście już koniec z tym, mają swoje docelowe miejsca i chyba im dobrze bo ładnie rosną i nawet mi rododendton mały zakwitł i kwitnie teraz pełną gębą... później wstawię dowód rzeczowy w postaci fotki


A tymczasem miłego dnia ... dziś mam jeszcze plan posadzić cebulowe, szafirki, tulipany, krokusy aby wiosną było pięknie
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
Mazan 13:20, 03 paź 2015

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Czarna_aga

Już na wstępie proszę o wybaczenie, ale ktoś musi być 'tym złym' W policji występuje dobry i zły glina to dlaczego nie tu? Wspomniałaś o agrowłókninie. Mam o tym 'wynalazku' jak najgorsze zdanie i - jeśli nie jest to pustynny piasek - zdejm ją zanim będzie za późno i zaczną się niedomagania roślin. Na ten temat jest wątek 'Mata przeciw chwastom'. Zobacz co ludzie tam zamieszczają i postaraj się wyciągnąć wnioski.
Przyjemnych wrażeń z udanych nasadzeń.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Dominika11 21:04, 03 paź 2015


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Witam Uroczy jest Twój ogród będę zaglądać
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
czarna_aga 14:09, 05 paź 2015

Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 98
Mazan dzięki za radę, ale niestety nie pozbędę się włókniny spod kamieni. Uwierz, że nie wychodziłam z ogrodu i odchwaszczania a mam troje małych dzieci i mam co robić. Włókninę kładłam na dużych placach pomiędzy roślinami. Przy roślinach nie kładłam włókniny wiec mają swobodę.

Witam Dominika dziękuję za odwiedziny wieczorkiem poczytam sobie Twój wątek bo teraz weszłam na chwilkę w pracy

Wstawiam foto mojego pięknego hibiskusa Kwitnie jak szalony




Wczoraj posadziłam moje cebulowe... tupliany, szafirki i krokusy będzie ładnie na wiosnę
____________________
MAŁY OGRÓD CZARNEJ AGI
zuziaOgrodowa 17:18, 05 paź 2015


Dołączył: 02 wrz 2015
Posty: 24
przepięknie to wygląda!! i wielkie oklaski za wysiłek włożony w ogród. Z każdym rokiem wygląda coraz lepiej

eeehhh... kiedy mnie sie tak uda...
____________________
Zielone Królestwo w betonowej pustyni, a może jednak nie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies