Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z zielonym tłem...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z zielonym tłem...

Adam 21:15, 03 lip 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 4
Witam serdecznie,

Jako czynny obserwator odwiedzam Ogrodowisko właściwie od czasu jego powstania. Codziennie zachwycam się Waszymi ogrodami i podziwiam pracę, jaką wkładacie w ich pielęgnację. Szczególną uwagę poświęciłem oczywiście ogrodowi pani Danusi Młoźniak, ten ogród zawsze będzie dla mnie inspiracją, cudowną ucieczką do świata harmonii i porządku.

Mój ogród ma powierzchnię około ośmiu arów. Prace nad nim rozpoczęły się w 2006 roku i trwają nieprzerwanie aż do dzisiaj. Początki nie były łatwe, na działce rosło bardzo wiele drzew owocowych, które z konieczności zostały wykarczowane. Następnie cały teren został oczyszczony i nawieziono ogromną ilość ziemii ogrodowej pod przyszły trawnik. W pierwszych latach szkielet ogrodu stanowiły jedynie posadzone wzdłuż ogrodzenia thuje. Z czasem roślin przybywało, powstawały nowe rabaty, a miejsca sukcesywnie ubywa

Aktualnie trwają prace nad najwiekszą rabatą, ciągnącą się właściwie wzdłuż całego ogrodzenia. Ukończone zostało już źródełko z granitowego otoczaka, na posadzenie czeka kilkadziesiąt sztuk kolorowych żurawek, traw, drzew i krzewów. Postaram się na bieżąco relacjonować postępy w pracach.

Tytułowe "zielone tło" to las rosnący na sąsiedniej działce, stanowiący "zapożyczony krajobraz"

Na początek zdjęcia z ogródka, który niedawno miałem przyjemność wykonywać w domu rodzinnym. Oczywiście inspiracją były dla mnie trendy Ogrodowiskowe

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do owiedzania mojego wątku...
Moniika 21:38, 03 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj ! Gdzie te zdjęcia?? pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Gardenarium 21:40, 03 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj na Ogrodowisku, to bardzo miłe co piszesz, a więc wpadłeś już po uszy Ale to dobra i zdrowa "wpadka". Czekamy więc na zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mille 22:35, 03 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Adam napisał(a)


Aktualnie trwają prace nad najwiekszą rabatą, ciągnącą się właściwie wzdłuż całego ogrodzenia. Ukończone zostało już źródełko z granitowego otoczaka, na posadzenie czeka kilkadziesiąt sztuk kolorowych żurawek, traw, drzew i krzewów. Postaram się na bieżąco relacjonować postępy w pracach.



Adamie, szykujesz nam to co lubimy najbardziej czyli relacje na gorąco z zakładania ogrodu/rabaty Już się nie mogę doczekać zdjęć
pozdrawiam miło!
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Adam 19:33, 04 lip 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 4
Witam ponownie w ten niezwykle upalny dzień Przesyłam zdjęcia z ogródka w domu rodzinnym, jutro zamieszczę serię zdjęć z mojego ogrodu, a raczej tego co dopiero powstaje. Pozdrawiam serdecznie !

Moniika 23:01, 04 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
O jej ! Jaka zaplanowana, zadbana, śliczna rabatka!!! Czekam na wiecej! Pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Mille 23:12, 04 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Piękna ta hosta i super wygląda przy żurawkach - te dwa odcienie zieleni pięknie wyglądają razem. Nie mogę niestety dopatrzeć sie co rośnie w korze?
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
Adam 23:16, 04 lip 2012

Dołączył: 22 maj 2012
Posty: 4
W korze rośnie irga, która docelowo ma pokryć obszar koła i pełnić funkcję trawnika (ogródek trudno dostępny na wzniesieniu, praktycznie bez możliwości wjechania kosiarką). W korze oczywiście posadzone cebulowe, które bujnie rozkwitają wiosną Rabata minimalistyczna, ale ma (chyba?) swój urok
bacowa 06:14, 05 lip 2012


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Rabatka wyszła SUPER

pozdrawiam
zawitka 10:35, 27 wrz 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Witaj -ładnie się zapowiada.
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies