Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród od podstaw...v.2

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród od podstaw...v.2

Mika 09:21, 04 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Witam wszystkich, dopiero co rozpoczynam tworzenie swojego ogrodu i przygodę z ogrodowiskiem..
Założyłam jakiś czas temu wątek w "Naszych ogrodach".

http://www.ogrodowisko.pl/watek/2005-ogrod-moj-tworze-od-podstaw?page=1#post_7

Ale nie wiem czy to jest dobre miejsce, czy tam pokazujemy już może gotowe ogrody?
Jeśli tak, to przenoszę się tutaj z moimi prośbami o pomoc w projektowaniu...

Dotychczas wstawione zdjęcia są pod wklejonym linkiem, powielę tylko te dotyczące skrawka ziemi przed domem...

Proszę o pomoc, mam kilka wersji i mam również wrażenie że im dłużej kombinuję tym gorzej..

Na początek zdjęcie ze stanu obecnego


A teraz poszczególne wersje (uwaga na prjrktach szare kamyki to będą białe kamyki a szara kostka = szare kamyki, niestety - ograniczenia programu). Jeśli mielibyście inne pomysły to poratujcie proszę..


1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

____________________
Mika
zbigniew_gazda 11:21, 04 lip 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Cześć Mika. Jestem wrogiem dawania żwirku na jednej rabatce o różnych kontrastowych kolorach. Nie wiadomo wtedy co ważniejsze - żwirek czy rośliny. Jak już , to daj w tej samej tonacji ale o różnej granulacji żwirku . Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mika 11:33, 04 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Dziękuję Zbyszku za radę... mnie zauroczyła realizacja Danusi z ogrodu nowoczesnego, dlatego wprowadziłam tu źwirek, w niektórych wersjach dwukolorowo.
Ale tak jak pisałam wydaje mi się, że się jakoś zaplątałam w tej realizacji i wychodzi mi takie "rokoko"
____________________
Mika
Mika 12:14, 04 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Zrobiłam w takim razie idąc za radą Zbyszka wersję ze zmniejszona ilością żwirku
wersja 8


____________________
Mika
Sebek 18:00, 04 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ile ta rabata ma metrów? Bo zastosowane rośliny są OK, ale wg mnie ciągle ich za mało!!!!
ale jeśli chodzi o rozmieszczenie żwiru to 5 do mnie jakoś najbardziej przemawia.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 08:24, 05 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Do mnie też żwir ogólnie przemawia, ale znowu doradziłabym zrobienie tego miejsca żwirowego o mniejszej powierzchni a na części trawnik, bo to bardzo szeroka rabata.

Też obstaję przy mniejszej ilości granulatów i kolorów, co najwyżej dwa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mika 08:24, 05 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Witaj Sebku,
no własnie wiem że tam jeszcze dość pusto jest, ale to też jkest kwestia tego że te roślinki narazie sa strasznie małe..
Rabata ma jakiej 4/6 m.
Wklajam poglądowy plan całości, to jest rabata "A".



Objaśnienia:
ciemno szary - dom
jasno szary - kostka
żółty - taras
żółta ramka - donica

____________________
Mika
Mika 10:02, 05 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Wrzucam zatem jeszcze ogólny plan mojej działki z tymi nasadzeniami, które już są (nie rysowałam nasadzeń na rabacie A , rozrysuję ja osobno..

____________________
Mika
Mika 10:05, 05 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
Acha tam gdzie kółko i te brązowe plamy to ma być taki zakątek wysypany też białym kamieniem z ławkami i stolikiem, obsadzony dookoła roślinami... Tam jeszcze planuje na obrzeżach tego kółka od strony roślinnej posadzić żywopłocik z bukspanu do przycinania..., co jeszcze byście zaproponowali w to miejsce obok numerków: 7,8,9,10. Te rośliny narazie są naprawdę malutkie..
____________________
Mika
Mika 10:26, 05 lip 2012

Dołączył: 12 cze 2012
Posty: 80
No załaczm zatem plan tej dużej rabaty przed domem...



tutaj jest to samo, roślinki są malutkie..
____________________
Mika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies