Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Powitanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Powitanie

Ewuchna 19:55, 05 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 13
Witam wszystkich serdecznie,
obserwuję forum już od jakiegoś czasu i uznałam, że najwyższa pora zacząć w nim aktywnie uczestniczyć. Ogród, który uwielbiam i którym się zajmuję jest w moim domu rodzinnym. Już w nim nie mieszkam, ale podczas każdej wizyty u rodziców, ogród jest głównym punktem programu nie tylko z powodu ilości prac, które trzeba w nim wykonywać, ale również spędzania czasu z rodziną i jedzenia tam wspólnych posiłków. Namówiłam mamę, aby też się zarejestrowała, więc zapewne będziemy równolegle pokazywały nasz ogród i uczestniczyły w dyskusjach.
Ogród ma 7 lat i przechodzi ciągłe metamorfozy. Z powodu jego wielkości nie zawsze wszystko jest zadbane jak bym chciała, ale obraz ogólny jest zadowalający
Na początek kilka zdjęć zeszłorocznych.
____________________
mira 20:07, 05 lip 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Ewuchno ? witaj i mamo
piękny macie ogród a ta hortensja jest przepiękna

bedzie kolejny piekny ogród

jak mama ma na imię ?

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
MilenaP 23:19, 05 lip 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 1520
Witaj Ewuchna fajny, zadbany ogród pokazałaś. Widzę ładne i zadbane rośliny. Pokazuj dalej swój ogród
____________________
Milena - zielonastrefa
Beata8 14:00, 10 lip 2012

Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 2
Pora na zdjęcia tegoroczne nasze ogrodu. Na początek mój sumak, ktory wyhodowalam od maleństwa. Jestem z niego bardzo dumna. I kwiaty catalpy, ktora w tym roku obłędnie kwitła.
Ewuchna 19:44, 11 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 13
____________________
Ewuchna 19:53, 11 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 13
Mama miała jakieś trudności z zamieszczeniem zdjęć, ale juz sie udało...
Sumak jest z nami od początku w naszym ogrodzie. Teraz ma już wybarwione kwiaty, czego jeszcze nie widać na zamieszczonym zdjęciu. Wiem, że sumak ma niewielu miłośniku ze względu na swoją ekspansywność, ale u nas nie sprawia żadnych kłopotów. Zauroczeni tym egzemplarzem stwierdziliśmy, że posadzimy jeszcze drugiego sumaka innej odmiany Tiger Eyes. Jeszcze nie jest sfotografowany, ale już rośnie. Bardzo jestem ciekawa jak będzie później wyglądał.
Katalpa podobnie jak sumak też jest już dużym drzewem. Na wiosnę przeszła gruntowne cięcie i dzięki temu dała piękne przyrosty. Kwiaty też osiągnęły rekordową wielkość z porównaniu z poprzednimi sezonami.
____________________
Milka 12:05, 13 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ewa, znalazłam cię ale koniecznie zrób popis, bo tak jest trudniej
Sumaki podobają się mi, ale u mnie były wyjątkowo ekspansywne, może to był rodzaj żeński, bo widzę je w innych miejscach i rosną jak u ciebie, po prostu ładnie; ciekawa jestem tej nowej odmiany; katalpa tez jest piękna i coraz częściej gości w naszych ogrodach, jej kwiaty rzeczywiście są piękne
ogród jak widzę jest duży i uważam, że zadbany i to jak!
a hortensją się zachwyciłam, pięknie się tam wkomponowała
pozdrawiam Ewa i czekamy tez na mamę, fajnie, że obie będziecie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Welka 12:46, 13 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Przepiękny macie ogród!
Moi rodzice też mają sumaka,posadzili go pomiedzy drogą a ogrodzeniem, na zewnątrz działki, ale w sumie nie sprawia wiekszych problemów, maleństwa są wykaszane kosiarką, a jesienne przebarwienie jest przecudne. U siebie jednak nie zaryzykuję i go nie wsadzę
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
jotka 13:16, 13 lip 2012


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witajcie Ewo i mamo Ewy

Piękny ogród przy ślicznym domku. Harmonia, spokój, równowaga, pięknie skomponowana zieleń - to sa moje pierwsze wrażenia

Tak jak Irenka jestem szczególnie zauroczona hortensja pnącą

pozdrawiam i zapewniam, że wrócę
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Ewuchna 16:10, 13 lip 2012


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 13
Ooo jak fajnie, że tyle osób zajrzało do nas! Dziękuję za miłe słowa. Sumak miał teoretycznie się nie rozrastać, bo literatura podaje, że Dissecta w przeciwieństwie do sumaka dzikiego nie daje odrostów od korzenia. Tak właśnie było, aż do tego roku. Pojawiają się nowe sumaki dookoła, ale kosiarka sobie z nimi radzi i wcale nie widzę, aby przez to cięcie było ich coraz więcej także uznaję, że sumak jest bardzo udany!
Hortensja pnąca ma się tak dobrze, że właśnie posadziliśmy następną na drugiej ścianie domu. Bardzo jestem ciekawa, czy tam będzie rosła tak samo dobrze. Warunki ma dobre. Właśnie wybieram się do rodziców, więc zrobię nową dokumentację
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies