Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » 3 rabaty przed biurowcem.... plissss

Pokaż wątki Pokaż posty

3 rabaty przed biurowcem.... plissss

Gardenarium 13:36, 09 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Polecam posadzić w rytmie kuliste wiśnie albo inne niewielkie drzewa, a pod nimi kwadraty z ciętych krzewów kwitnących lub zimozielonych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 15:28, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Anetko - idąc za tropem Danusi i Alinki może daj jak mówią kuliste wiśnie albo klony globosum w ramie z bukszpanu , a dalej na zmianę tawuła japońska i berberysy. Bukszpany cięte w kanciastą bryłę, a berberysy i tawuły w leżące poduszki. Obsadzenie to widzę na jednym z klombów i na prawdę wygląda to super


Kółka to ilość roślin - czyli na 1 m2 liczę po 9

Jakby ziemia miała być do bani, albo np. byłoby jej za mało możesz posadzić drzewa w takich donicach jak w Wadowicach na Zatorskiej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ozz 15:40, 09 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
A nie za duże trochę te kuliste będą? Tzn wiśnia pewnie nie, ale dla klona 'Globosum' 3 m średnicy to pestka.

(rozumiem, że od budynku do rabaty 1m+ 0,5 m do nasadzenia na rabacie = 1,5 m od budynku?)
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Sebek 21:57, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie wiem ile jest od budynku, ale rabaty mają mieć po 1 m i 1,5 m szerokości. Jednak racja, że lepsze będą wiśnie, bo klony rosną duże.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ana_art 23:30, 12 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
dzięki rabaty/klomby mają 1 x 5m i są oddalone od budynku około metra. Podoba mi się pomysł z wiśniami w ramach z bukszpanów . Chyba 3sztuki na te pięć metrów wystarczy? Jeśli kwadraty miałyby być równe to na 5 metrow wychodzi mi 3 wisnie i pomiędzy nimi dwa kwadraty na 'coś' skorzystałam z rysunku Sebastiana

żeby nie mieszać i nie zrobic balaganu chyba lepiej wyglądały by te dwa kwadraty z jednego gatunku, może coś do strzyżenia w kulki? Czy cyprysy te aurea nana można strzyc? a może w bukszpanowych kwadratach dać jeszcze trawy... myślę że fajnie by wyglądały
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Ozz 00:39, 13 lip 2012


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Daj pomiędzy coś kwitnącego, trawy z bukszpanami - u Danusi wyglądają superowo.
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
ana_art 07:25, 21 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ostatecznie zostanie tak ja na ostatniej focie, czyli każdy klomb będzie podzielony na 5 kwadratów w trzech będą wiśnie pod nimi obwódka z bukszpanu i skarpeta z trawy. Dwa kwadratu pomiedzy 'wiśniowymi' kolorowa żurawka a na wiosnę będą tam kwitły tulipany Teraz tylko muszę poszukać 9szt wiśni... i to bedzie nie lada wyzwanie Danusiu może Ty wiesz gdzie moge jechać by kupić 9szt jednakowej wysokości?
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies