Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Połowa działki - czyli mam powoli dość

Pokaż wątki Pokaż posty

Połowa działki - czyli mam powoli dość

ZbigniewG 20:08, 06 cze 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8903
Halinka podejrzewam że pomyliłaś Zbyszków (obaj G) w temacie iglaki lub hortki jeszcze jako tako ale chryzantemy to już nie bardzo
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
zbigniew_gazda 21:18, 06 cze 2018


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11160
zawitka napisał(a)
Do Zbyszka --------chryzantemy dostałam część była w dobrym stanie a część nie .wsadziłam je do doniczek te słabe i po 2 tygodniach wysłałam do P Tereski pytania co z nimi robić .Oczywiście nie przyjęto reklamacji bo za póżno i dlaczego trzymam w doniczce je jak są one gruntowe .W doniczce były te najsłabsze i jak na złość to wybrane przez naszą Koleżankę W tych doniczkach nie drgnęły.To znając chryzantemy że to lepsze zielsko wsadziłam je do gruntu .Były i są pod specjalnym nadzorem Poszły w górę i będą żyły .teraz pytania .Czy je oddać Gosi ale będą znowu przesadzane boję się zmarnować jej sadzonek,czy trzymać do wiosny aż nabiorą siły. Czym karmisz je i czy w ogóle w tym roku nie dawać np pokrzywy.to na razie tyle . Jak widzisz wyżej osłony mają przed kotami .To jest ten specjalny nadzór jak na razie no i podlewanie


Halinko melduje się ten drugi Zbyszek. Jestem trochę zdziwiony bo p. Tereska to dobra firma. Zaplanuj sobie miejsce do stałego ich pobytu na rabatce. Wykop dołki i na spód daj kompostu albo obornika (może być ten z worka - suchy). Posadź wszystkie jakie masz niezależnie czy zdechlaki czy nie. Udepcz dookoła nich glebę aby nie było pomiędzy korzeniami powietrza, podlej solidnie i wydaj im rozkaz : Rośnijcie!
W tym roku w jesieni zakwitną. W tym roku nie dawaj im żadnego innego nawozu, niech się opamiętają. Za bardzo ich nie podlewaj aby korzenie nie zgniły i nie złapały grzyba. Ja swoje zasilam nawozem do róż ale delikatnie. Nie martw się, jeżeli która padnie to zamówisz w przyszłym roku( zawsze zamawiałem chryzantemy we wrześniu - bo wtedy wiadomo że sadzonki wystartowały u p. Tereski i przeżyły całe lato) albo wykopiesz swoje przyjęte i rozsadzisz. Powodzenia i czekam na foty z kwitnienia. Jak co to pytaj.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
zawitka 07:15, 08 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Zbyszek ----- nie narzekam na firmę bo wiem że się czasami się przydarzy coś nie tak ,ale chodziło mi o to że miałam sadzonki dla Koleżanki i zależało mi na tych a tu akurat te 3 słabiusieńkie ,ale rosną i luks.Dzięki za wskazówki
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:24, 08 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Renii---- tak kwitł Zebrinus u mnie a teraz go porozsadzałam i trochę poczekam na kwiaty .Jak chcesz żeby Ci szybko urósł to zrób nawóz z pokrzywy i rozcieńczonym podlej ze 2 razy w sezonie to zobaczysz jak poleci do góry
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 07:25, 08 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
ZbigniewG napisał(a)
Halinka podejrzewam że pomyliłaś Zbyszków (obaj G) w temacie iglaki lub hortki jeszcze jako tako ale chryzantemy to już nie bardzo



Już się wyjaśniło -----gapsko ze mnie ha ha
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Renii 22:10, 08 cze 2018


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
zawitka napisał(a)
Renii---- tak kwitł Zebrinus u mnie a teraz go porozsadzałam i trochę poczekam na kwiaty .Jak chcesz żeby Ci szybko urósł to zrób nawóz z pokrzywy i rozcieńczonym podlej ze 2 razy w sezonie to zobaczysz jak poleci do góry


Bardzo Ci dziękuję za fotkę. A apropo podlewania nawozem z pokrzywy to właśnie to wczoraj zrobiłam. Tylko, że ja je dopiero wsadziłam w tym roku więc muszą się zadomowić.
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
zawitka 08:16, 09 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Renii napisał(a)


Bardzo Ci dziękuję za fotkę. A apropo podlewania nawozem z pokrzywy to właśnie to wczoraj zrobiłam. Tylko, że ja je dopiero wsadziłam w tym roku więc muszą się zadomowić.



Tak dobrze myślisz muszą się zadomowić a potem nawet się nie obejrzysz jak będą wielkie i piękne
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:28, 09 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
zawitka 08:28, 09 cze 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Milka 13:01, 09 cze 2018


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ale masz cudo żabki trawy bujają, a kiścień nie lubi zbyt wilgotno, może to powód??
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies