Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Popówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Popówek

Ymma 21:00, 12 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
pierwsze zerwane słoneczniki - przepyszne, bo własne i wyhodowane z nasionek sadzonych przez Młode



____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 21:14, 12 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
przy okazji, jeżeli mogę , polecam zakupy - Szkółka Hodowlana Dawidy

wczoraj kupowałam dracenę, dziś białe wrzosy i rozwar - wszystko piękne i w cenach niespotykanych nigdzie indziej, nawet po jednego kwiatka (ok, sporego) opłaca mi się tam jechać ( mieszkam między Komorowem a Strzeniówką, jadę tam 10-15min)

dla przykładu:
- dracena wonna kupiona wczoraj, piękny okaz, 120cm ponad doniczkę kosztowała około 30pln - gdzie indziej podobnej wielkości widziałam po 80-100pln

- rozwar - na zdjęciu dwie sztuki wsadzone razem
3,20/doniczkę - w innych sklepach ogrodniczych po 7-9pln w takich samych rozmiarach

- wrzosy po 3,50/sztuka, kupowane w piątek w innym centrum takich samych rozmiarów 6/sztuka

na pewno będę tam jeździła co tydzień-dwa ( w soboty), jeżeli ktoś ma ochotę na współne zakupy - zapraszam



____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
monteverde 21:34, 12 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
To masz przechlapane z tą mąłżową obsesją na owady latające myślę , że M., zmieni decyzję z nasadzeniamiprzedogródek we wrzosach ładnie wygląda witaj
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Ymma 22:10, 12 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
monteverde napisał(a)
To masz przechlapane z tą mąłżową obsesją na owady latające myślę , że M., zmieni decyzję z nasadzeniamiprzedogródek we wrzosach ładnie wygląda witaj


dziękuję za odwiedziny

M. już się (chyba) powoli przekonuje - słoneczniki są całe oblepione pszczołami i trzmielami, Młode ganiają się obok i brak konfliktu

niestety mamy gdzieś niedaleko gniazdo szerszeni i os ziemnych ( tzn takich gniazdujących w ziemi) i te są niesympatycznie agresywne - ale tutaj to żadnej mojej/naszej winy, przylatują bez zapraszania i atakują bez prowokowania

w następnym roku chciałabym przemycić do ogrodu więcej lawendy dołem jako obrzeżenie rabat - tak jak pięknie jest to pokazane u Diany, zobaczymy co z tego wyjdzie

____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 20:48, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
moje dzisiejsze kanciki - co prawda już się chwaliłam na innym wątku, ale co tam







____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 20:49, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365






____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 20:50, 15 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365






czuję się z lekka połamana, ale warto było
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 20:26, 17 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
dzisiejsze zakupy ... a szukałam trzmieliny ...




____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Joanna___ 16:52, 19 sie 2012

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Przyleciałam właśnie zwabiona kancikami z tamtego wątku.

No i oczywiście się witam

Mam pytanko,bo chciałam sie w czymś upewnic.
Czy ta "rabata" z iglakami na której robiłaś kanciki jest na równym poziomie z trawnikiem?
Bo mi się wydaje,że tak a po zrobieniu kantów wygląda super,na taką wyniesioną.To mi się zawsze tak podobało.

____________________
Ymma 14:16, 20 sie 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
witam serdecznie i dziękuję za odwiedziny

rabata jest wyniesiona, zaraz zrobię zdjęcia z bliska
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies