Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Popówek

Pokaż wątki Pokaż posty

Popówek

Joanka 21:29, 09 lip 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Tylko pozazdrościć sąsiadki
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Moniika 21:31, 09 lip 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Witaj! Ja tez staram się zrobić z bluszcza zasłonę ale na razie cienko mi idzie może spróbuje z" zestawem nawozów " może moja wina bo zawsze czytałam Ze bluszcz nie potrzebuje szczególnego nałożenia... I tak sobie nie nawozilam ...
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Ymma 21:31, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Teraz robię pojedyncze nasadzenia, żeby ustalić jakie kwiatki będą się u mnie dobrze czuły.

Do zieloności wymyśliłam odcienie niebieskości, fioletu i bieli





czasami z jakimś innym kolorkiem w tle





____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
baraga1904 21:36, 09 lip 2012


Dołączył: 22 lip 2010
Posty: 6854
...witam lawendowo...
...bluszcz też lubię, mam go na słupie...jego wada nr 1 długo rośnie....wada nr 2 bywa że przemarza zimą choc potem odbija...ale i tak warto go miec...
Ymma 21:37, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Monika352 napisał(a)
Witaj! Ja tez staram się zrobić z bluszcza zasłonę ale na razie cienko mi idzie może spróbuje z" zestawem nawozów " może moja wina bo zawsze czytałam Ze bluszcz nie potrzebuje szczególnego nałożenia... I tak sobie nie nawozilam ...


Ja mój podsypałam azofoską (jak wszystko na wiosnę poza borówkami i wrzosami które potraktowałam florovitem dla borówek) a teraz na całość leję co tydzień biohumus.

Parę dni temu poczęstowałam całe pnące towarzystwo substralem do roślin pnących ( czy jakoś podobnie, jeżeli potrzebne dokładne namiary zrobie zdjęcie) i widzę, że smakuje
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 21:42, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Mam trochę pod górkę, gdyż mój M. zakazał kwiatków w ogrodzie - ze wględu na nasze dzieci i owady, które do kwiatów się zlatują, ale ponieważ słoneczniki zauważył dopiero teraz mam nadzieję, że kwiatki jakoś przetrwają

Tutaj słoneczniki i moje Młode, docelowo w tym miejscu ma być ściana z cisa (widać takie małe coś między słonecznikami) a dołem barwinek




i jeszcze dostane od M. najbardziej przędziorkopodatne drzewka świata



____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Ymma 21:50, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
Dostaję oczywiście czasami cudeńka wobec których robię odstępstwa kolorystyczne - tutaj malwa dostana w doniczce, dosiałam jej już koleżanki



Rozpisałam się a myślałam, że trudniej mi to będzie szło.

Wszelkie pomysły/sugeste/uwagi chętnie przyjmę.

Osoby mieszkające bliżej i dalej zapraszam na kawę ( dobrą mam ).

Tyle na dzisiaj (chyba), bedę relacjonowała na bieżąco co się będzie u mnie zmieniało

____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
abiko 11:40, 10 lip 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Super wrzosowisko, jakbyś dosadziła tam jeszcze coś wyższego, żeby 3 D zrobiło byłoby świetnie
i witam.. nie bardzo rozumiem obawy M. przed kwiatami
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Tess 11:53, 10 lip 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Ymma napisał(a)
Tutaj słoneczniki i moje Młode, docelowo w tym miejscu ma być ściana z cisa (widać takie małe coś między słonecznikami) a dołem barwinek



Pomiędzy słonecznikami rosną cisy, dobrze zrozumiałam? Wydaje mi się, że nie jest dobre dla tych cisów to sąsiedztwo słoneczników. Wiem, że chcesz mieć już coś zielonego, a te cisy małe są, tła nie dają, ale nie urosną, jeśli będą musiały konkurować ze słonecznikami. Słoneczniki radzą sobie w kazdych warunkach, uważa się, że nie są wymagające do do zasobności gleby, ale jest tak właśnie dlatego, że mają silny system korzeniowy i wyjadają i wypijają wszystko wokół.
W tym przypadku - kosztem cisów. Tak mi sie wydaje.

Śliczne Młode

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
Ymma 22:37, 10 lip 2012


Dołączył: 08 lip 2012
Posty: 365
abiko napisał(a)
Super wrzosowisko, jakbyś dosadziła tam jeszcze coś wyższego, żeby 3 D zrobiło byłoby świetnie
i witam.. nie bardzo rozumiem obawy M. przed kwiatami


masz rację, tylko nie bardzo mam pomysł co by się nadawało ... wrzosowisko z założenia ma wyglądać naturalnie, na odwiedzanym przeze mnie wrzosowiskach jakoś nic wyższego nie rosło

Zastanawiam się nad jałowcami ( blue arrow lub kolumnowymi), jeżeli masz jakieś pomysły to cała zamieniam się w słuch
____________________
Ogród sezon V - czas cięcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies