Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Proszę o pomoc ... :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Proszę o pomoc ... :)

edytkazet 21:50, 09 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 5
Witam,
Jestem właścicelką młodziutkiego, dwuletniego ogrodu w Polsce centralnej a właściwie działki z domem bo ogród to dopiero mam zamiar mieć.
Działka ma prawie 3 tys metrow a więc jest co robić
Mamy wykonany projekt ogrodu i powolutku realizujemy nasadzenia ale z powodu oganiczonych funduszy i bardzo ograniczonego czasu nie ma jeszcze co pokazywac...
Zagospodarowanie za domem -od stony południowej zmieniło się troszkę (inny kształt chodników) i nie mogę wykonac nasadzeń zgodnie z projektem i dlatego przyszłam tu posić o pomoc dobre dusze
Miała byc to rabata z iglakami i wrzosami i wrzoścami ale czytalam ze lubia przemarzać i zastanawiam sie czy nie zmienic koncepcji.
wgrywam dwie fotki tej rabaty w kształcie łezki i nieśmiało posze o pomoc...
gleba jest marna, troche gliniasta i po deszczu robi się taka skorupa...




Przy tarasie z lewej strony widac ostróżki a dalej tez nie wiem co posadzic z lewej strony schodkow od tarasu (z prawej jest kosodrzewina chyba mops albo ophir), lawenda, juki i jakieś rozchodniki
Sebek 21:55, 09 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A pokaż kawałek tego projektu, bo może po prostu wystarczy poprzestawiać rośliny i tyle. Zazwyczaj jak się ma projekt to jest on przemyślany i zmienianie nasadzeń może wyjść na gorsze - lub na lepsze

Wg mnie jakby podwyższyć tą rabatę torfem to wrzosowisko można śmiało założyć - do tego jakieś miniaturowe iglaki i byłoby fajnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
edytkazet 09:37, 10 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 5
hej Sebek . dzieki za szybki odzew

wklejam kawałek projektu



30. żywotnik globosa
37 wrzos pospolity (5 odmian)
42. wrzosiec krwisty (2odmiany)
12. dziurawiec hilcote
45. funkia
49. rozplenica japońska
te 5 kulek po lewej to pięciornik ale już go nie chcę bo mam w innym miejscu

klon i świerki (1 i 2) są posadzone już poza chodnikiem i podsadzone jałowcem "tamariscifolia" (15)

Doradźcie proszę czy jest sens wchodzić w te wrzosy czy lepiej całkowicie co innego tam wymyśleć
z góry dziekuję

edytkazet 10:22, 11 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 5
po przeczytaniu kilku artykułów szefowej na temat wrzosowiska chyba jednak zostanę przy tym temacie trzeba będzie tylko zmienić rozmieszczenie i chyba z tworzeniem rabaty zaczekam do jesieni bo wtedy duży wybór wrzosów... jak myślicie?
dobrze się składa że wrzosowisko powinno byc na wzniesieniu bo i tak tam trzeba torfu dosypać

a może ktoś podpowie co dosadzić do wrzosów żeby fajnie wyglądało także latem i wiosną jak wrzosy nie kwitną.
w projekcie są tuje globosa, i rozplenica i pięciorniki
co byście radzili zamiast pięciorników? jakieś trawy inne? czy iglaki? chyba też musze więcej tych "nie wrzosów" i "nie wrzośców" dorzucić bo rabata dosyć szeroka środkiem.....
edytkazet 12:49, 16 lip 2012

Dołączył: 09 lip 2012
Posty: 5
Podnosze wątek... może ktoś coś podpowie?
irys 18:50, 16 lip 2012


Dołączył: 05 lip 2011
Posty: 85
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/96-zurawki-liscie-zamiast-kwiatow

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/60-czas-na-wrzosowisko

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/203-prosty-przepis-na-wrzosowisko
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies