Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Pogaduchy skowronków

Pokaż wątki Pokaż posty

Pogaduchy skowronków

maria_kalino... 11:05, 24 cze 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Witam Skowronkowo w poniedziałek. Przed chwilą przeszła ulewa, jest 20 C.Zmykam do Komorowa na kolekcję pięknych róż.

____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 12:10, 27 cze 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Skowronki chyba zajęte opieką nad pisklętami, bo na " Skowronkowie " cisza. Pozdrawiam zapracowanych Ogrodowiczan.



Niezawodna hortensja. Nie zmogą jej najcięższe mrozy i wichury.



Ketmi już robi się za ciasno i chce zagłuszyć migdałka. Jedno i drugie ciężkie do przesadzenia.
____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 19:35, 11 lip 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Widać, że na " Skowronkowie "sezon ogórkowy. Nikt tutaj nie zagląda, a skowronki latają wysoko nad polami i pięknie śpiewają.Dzisiaj chłodniej, troszkę popadało, ale to kropla w morzu potrzeb.Może ktoś tutaj zajrzy, więc pozdrawiam hortensjowo.
Hortensje przezimowały w gruncie.







Różowa jeszcze nie kwitnie.

Ta zwykła biała, kładzie się pod ciężarem kwiatów.





____________________
Maria - Moje krzewy
eliza3 19:57, 11 lip 2013


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Marysiu,Twoja zwykła wcale nie taka zwykła... Jest piękna, nawet ze spuszczonymi główkami... chyba po deszczu jeszcze się nie otrząsnęła
Piękne masz hortensje...
Faktycznie w Skowronkowie nikt nie bywa... pewnie od rana wszyscy, albo w pracy, albo w ogrodzie
Pozdrawiam więc wieczorowo najbardziej aktywnego skowronka... o, przepraszam, panią skowronkową
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
zbigniew_gazda 20:20, 11 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Cześć Pani Skowronkowa. Marysiu hortensje śliczne. W tym roku pewnie u wszystkich taki urodzaj. A napisz czym opatulasz na zimę te ogrodowe że tak pięknie kwitną. Pozdrawiamy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
maria_kalino... 21:25, 11 lip 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Elu, dzięki za odwiedziny wieczorową porą. Tak myślę, że skowronki bardzo zajęte, bo to okres wakacyjno - urlopowy. Na rabatkach rosną chwaściory, które trzeba tępić, kosić trawę na ogrodach i rozmawiać z kwiatami. Serdecznie Cię Elu pozdrawiam i za odwiedziny " Skowronkowa "przesyłam moją gloksynię.

____________________
Maria - Moje krzewy
maria_kalino... 22:02, 11 lip 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Witaj Zbyszku. Ta niebieska hortensja jest od Ciebie, dostałam ją 3 lata temu i w tym samym roku przesadziłam do ogrodu. W ubiegłym roku zakwitła mi na różowo, więc w tym roku na wiosnę podsypałam jej dużo kwaśnego torfu i podlewałam deszczówką w której rozpuszczałam specjalny nawóz do hortensji niebieskiej. Jeszcze ma trochę taki kolor różowo - niebieski, ale jutro znów ją podleję tym nawozem / można co 2 tygodnie /.Mam również różową, z której zrobiłam latem ubiegłego roku 5 zaszczepek i ukorzeniałam w gruncie, przyjęły się wszystkie. Jesienią czekam do pierwszego przymrozku i jeżeli liście nie opadły, to je obrywam. Wszystkie gałązki zawiązuję sznurkiem do kupy, ostrożnie żeby nie połamać gałązek. Dookoła wbijam gałązki świerka i też obwiązuję. Na o nakładam taki kaptur z włókniny zimowej. W Sopexie można kupić jesienią takie kapturki różnych rozmiarów.Na początku maja ściągam i zakładam same kapturki tylko jak są spodziewane przymrozki.Pozdrawiam Ciebie i Krysię.

____________________
Maria - Moje krzewy
zbigniew_gazda 15:12, 13 lip 2013


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Marysiu dzięki. No faktycznie tę niebieską pamiętam i miała ciemniejsze kwiaty. Całkiem możliwe że zrobię też zimową próbę przynajmniej z jedną. Dzięki za szczegółowy opis. Pozdrawiamy.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
maria_kalino... 18:25, 29 lip 2013


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Melduję się po powrocie z zagranicznych wojaży. Zwiedziłam kawał północno - zachodniej Anglii. Jak zwykle najbardziej interesowały mnie ogrody i parki.





____________________
Maria - Moje krzewy
Danusza 21:05, 31 lip 2013


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
pozdrawiam skowronki zamiast kfiatka cos na ząb na wieczór dzisiejsza kolacja



kleine pizza mit caprese salat
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies