Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kwiatki i rabatki u Elizy

Pokaż wątki Pokaż posty

Kwiatki i rabatki u Elizy

wanda7 19:20, 18 lip 2012


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 787
Elizo, zobaczyła niedawno u mnie twój sympatyczny post, który sprawił mi wielką przyjemność. No i chciałam odpowiedzieć ci w twoim wątku, ale patrzę: nie ma stopki. Szkoda - pomyślałam sobie - nie ma jak się skontaktować, A tutaj widzę jakiś nowy wątek. I to właśnie ty go założyłaś. Bardzo się cieszę.

Dwie odsłony tej samej rabaty są rewelacyjne, ukazując wspaniałą zmienność kolorystyki i form
A na zdjęciu z juką nie wiem, co fajniejsze: juka czy jej właścicielka...
____________________
Pod dębem - róże, liliowce, hosty, żurawki i reszta
eliza3 19:31, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Dziękuję Wandziu za wizytę, stopka będzie jutro, bo muszę wezwać "posiłki", ale widzę, że ogrodowiczanki to wyjątkowo bystre dziewczyny i od razu mnie odnalazły i powitały, za co bardzo dziękuję.
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
eliza3 20:49, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563


Juka to roślina w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Najpierw rosła w mieście pod oknem wiele lat, ale gdy przenieśliśmy się na wieś od razu przywędrowała ze mą. U mnie jest królową, szkoda, że kwitnie tak krótko.

____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Welka 20:57, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
A co rośnie z tyłu, to bordowe płaczące drzewko? I z lewej taki fragment iglaka?
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
eliza3 21:22, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Ten czerwony to buk szczepiony na pniu, a to zielone koło kamienia to miniaturowa kosodrzewina.
Nigdy się nie zastanawiałam nad nazwami roślin, ładne to kupowałam, ale chyba trzeba się dokształcić
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Welka 21:33, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Część swoich roślin też tak znam jako tuja kulka, pokręcona leszczyna
Buka też mam, ale chyba inną odmianę, kosodrzewinę niby też, ale Twoja jakaś taka fajna zwarta a moja rozlazła.
Juka była pierwszą rosliną zasadzoną u mnie, uwielbiam
Będę tu częstym gościem
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
eliza3 21:34, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Hortensję dostałam od koleżanki kiedy zaczęliśmy budować dom, rosła razem z domem i nieźle się zadomowiła chociaż przeszła też wiele - kopanie, tynkowanie, brukowanie...













____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
eliza3 21:38, 18 lip 2012


Dołączył: 12 kwi 2012
Posty: 7563
Na kosodrzewinę jest jeden sposób, aby była zwarta, trzeba włamywać jej młode pędy na wiosnę, Ja zawsze wyłamuję połowę lub trzy czwarte pędu i w ten sposób je skarlam, a z oberwanych pędów zawsze można zrobić syrop lub nalewkę
____________________
Ela - Kwiatki i rabatki u Elizy
Welka 21:40, 18 lip 2012


Dołączył: 25 maj 2012
Posty: 3771
Dzięki, zapamiętam i zastosuję. Syrop robię z normalnej sosny
____________________
Ewelina Moje zmagania ogrodowe
Gardenarium 08:20, 19 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77303
Wczoraj watek założony a już tyle się dzieje u Ciebie. Witaj i mam propozycję na awatarek z tego zdjęcia, które wcześniej zamieściłaś
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies