Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wschodnia rabata od strony sąsiadów

Pokaż wątki Pokaż posty

Wschodnia rabata od strony sąsiadów

aagaaz 18:18, 18 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 51
Witam. Chcę zagospodarować kawałek ziemi od strony sąsiadów. Słońce jest tylko tam do południa i troszkę popołudniu. Chciałabym cos posadzić co w miarę szybko mi urośnie, bo chcę się odgrodzić od sąsiadów , tak jak oni to zrobili sadząc choinki i wyższe drzewa. Posadziłam już tam pęcherznicę. Odcięty pień jest od bzu.

Macie jakieś propozycje na zagospodarowanie tego kawałka??




____________________
Gardenarium 08:18, 19 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przygotuj ten teren dobrze i posadź hortensje LImelight, będzie pięknie. Nie jedną a kilka sztuk.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
aagaaz 20:41, 20 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 51
NO Dzieki Danusiu to juz jest jakaś myśl..W poniedziałek jak pogoda pozwoli powyrywam trawę , zrobię ścieżkę i może uda mi się zajrzeć do ogrodnika. Zobaczę po ile będzie miał te hortensje. To nieduży kawałek ziemi, więc myślę, że 3 szt wystarczą.

Czy muszę dosypać tam kwaśnej ziemi? Bo coś wyczytałam , że takiej potrzebują.
____________________
aagaaz 16:19, 23 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 51
No i stało się kupiłam dwie hortensje Limelight, tak jak podpowiadała Danusia..




Myślę jeszcze czy coś nie dosadzić małego między nimi jakieś żurawki może, ale jakoś lepiej juz ten kącik wygląda


____________________
beta 21:45, 23 lip 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
aagaaz napisał(a)
No i stało się kupiłam dwie hortensje Limelight, tak jak podpowiadała Danusia..




Myślę jeszcze czy coś nie dosadzić małego między nimi jakieś żurawki może, ale jakoś lepiej juz ten kącik wygląda




witaj

no fajnie to wyszło -szefowa wie co mówi

zastanawiam się czy nie za blisko płotu je wsadziłaś?

żurawki fajnie by wyglądały przodem, ale to takie moje wolne mysli
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
aagaaz 20:20, 24 lip 2012


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 51
Cześć Beata..No właśnie kumpela mi też mówiła, że chyba za blisko płotu. Muszę je trochę przesadzić do przodu i chyba muszę pęcherznicę wysadzić, bo hortensje będą miały za mało miejsca razem z nią..

Jutro wezmę się za przesadzanie....


No i dzisiaj przesadziłam je do przodu , teraz mają tak około 80 cm miejsca od płotu. Chyba wystarczy?

Pęcherznicy nie wysadzałam wczesniej, bo muszę dla niej znaleźć miejsce...

Jak znajdę gdzieś w dobrej cenie żurawki lub jak ktoś miałby na zbyciu to ja z chęcią każdą ilośc przyjmę
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies