Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogrodnicza porada - kapusta chińska

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnicza porada - kapusta chińska

way 16:07, 19 lip 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
Mam zapytanie: Czy uprawiał, ktoś może u siebie w ogrodzie kapustę chińską i ma jakieś doświadczenie, które mógłby przekazać w tym temacie? Będę wdzięczna za poradę.
Na opakowaniu jest napisane iż zbiór odbywa sie po 5-6 tyg. od posiania, ciekawe czy jest smaczna?
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
Gardenarium 21:21, 19 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kapusta chińska inaczej pekińska

Jest Tobie na pewno znana. Ja robię z niej pyszne surówki z różnymi startymi warzywami plus malutko do smaku majonez.

Dodawałam ją do zupy, jest też świetna

Nie uprawiałam jej, ale może nasze ogrodniczki od warzyw się wypowiedzą
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
way 22:11, 19 lip 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
dziękuję za tak szybką odpowiedź
choć wydaje mi się iż to dwie różne kapusty, pekińską znam,ale może zgodnie z twoją sugestią przygotowywuje się je podobnie
chińska wygląda na inny- ciemniejszy kolor liścia i większe białe łodygi

może jeszcze ogrodniczki coś mi dopowiedzą
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
Gardenarium 22:19, 19 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, pewnie masz rację.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mille 18:55, 21 lip 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Nie uprawiałam, ale polecam kapustę pekińską z sosem czosnkowym/tzatziki, często robimy taką do obiadu. Najprostsza surówka na świecie, a jaka smaczna, pod warunkiem oczywiście, że się lubi czosnek
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
way 16:59, 29 lip 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
kapustę już wysiałam jako poplon
od siania do zbioru mija tylko 5-6 tygodni więc wkrótce dam znać,co z tą kapustą
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
Gardenarium 23:55, 05 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciekawa jestem co z kapustą Minęły tygodnie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
way 09:06, 06 wrz 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
Kapustka pięknie rośnie, wysiałam ją nieco później
więc jeszcze nie mam plonu, na tyle dużego aby się nim pochwalić
dam znać i umieszczę zdjęcia wkrótce
pozdrawiam,
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
way 13:57, 03 lis 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
Gardenarium dopiero teraz umieszczam odpowiedź-kłaniam się nisko do twych stóp z powodu mej opieszałości, ale całkowicie pochłonął mnie zielony sezon i odowiązki z nim związane.
Gdyby kogoś jeszcze kapusta chińska interesowała-tak na przyszły sezon uprawowy-oto moje doświadczenie:
wysiana jako poplon pod koniec lipca dała dobry i smaczny plon
jest ciekawym warzywem szybkorosnącym- wzrost spowolniła chłodniejsza sierpniowa temperatura
Wykorzystałam ją na farsz do pierogów, poszatkowaną podsmażyłam i udusiłam z pieczarkami i cebulką.
Bardzo ładnie wygląda na zagonie- jest po prostu dekoracyjna, załączam zdjęcia zobaczcie sami
Zrobiłam je na początku września a kapustka na stole królowała w październiku

____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
Gardenarium 00:13, 04 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świetne zdjęcia i osiągnięcia warzywnicze.

Gratuluję sukcesu w uprawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies