Gdzie jesteś » Forum » Ekologiczna uprawa ogrodu » Ogrodnicza porada - kapusta chińska

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodnicza porada - kapusta chińska

popcorn 15:30, 05 lis 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jaka fajna ta kapusta! Czy to Pak-choi?
Próbowałam ja w ub roku wysiać, ale normalnie, wiosną - chyba nie lubi przesadzania - popikowałam ją i słabo rosła; myślę że wysokie temperatury to nie dla niej...zachowywała się u mnie jak szpinak - za ciepło i za sucho = małe, gorzkie, twarde liście...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
way 16:13, 05 lis 2012


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
Nie mam niestety już opakowania a nazwy nie zapisałam. Może problem polega na terminie wysiewu. Wydaje mi się,że na opakowaniu napisane było,żeby wysiać jako poplon. Dlatego też ją kupiłam, z braku miejsca na zagonach w "ścisłym sezonie".Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
way 12:48, 05 sty 2013


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
popcarol napisał(a)
Jaka fajna ta kapusta! Czy to Pak-choi?
Próbowałam ja w ub roku wysiać, ale normalnie, wiosną - chyba nie lubi przesadzania - popikowałam ją i słabo rosła; myślę że wysokie temperatury to nie dla niej...zachowywała się u mnie jak szpinak - za ciepło i za sucho = małe, gorzkie, twarde liście...

pozdrawiam!


Proponuję posiać w lipcu, ja siałam nawet na końce lipca. Urosła nie duża,ale satysfakcjonująca.
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
popcorn 12:33, 06 lut 2013


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki, Way! Tak zrobię! Niedawno kupiłam nasiona, znów spróbuję
____________________
Mój nowy ogródek
igacz3 19:31, 12 maj 2014

Dołączył: 07 mar 2013
Posty: 98
way napisał(a)
Gardenarium dopiero teraz umieszczam odpowiedź-kłaniam się nisko do twych stóp z powodu mej opieszałości, ale całkowicie pochłonął mnie zielony sezon i odowiązki z nim związane.
Gdyby kogoś jeszcze kapusta chińska interesowała-tak na przyszły sezon uprawowy-oto moje doświadczenie:
wysiana jako poplon pod koniec lipca dała dobry i smaczny plon
jest ciekawym warzywem szybkorosnącym- wzrost spowolniła chłodniejsza sierpniowa temperatura
Wykorzystałam ją na farsz do pierogów, poszatkowaną podsmażyłam i udusiłam z pieczarkami i cebulką.
Bardzo ładnie wygląda na zagonie- jest po prostu dekoracyjna, załączam zdjęcia zobaczcie sami
Zrobiłam je na początku września a kapustka na stole królowała w październiku




czy tą piękną kapustkę wysiewałaś prosto do gruntu czy pikowałaś?
____________________
way 10:09, 25 maj 2014


Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 34
wysiewałam prosto do gruntu a po wschodach przepikowałam zachowując właściwe odstępy ( miarą jest dla mnie ogrodnicza mała łopatka, taka do ręki-krótka)
____________________
Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
hanka_andrus 10:14, 25 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
A mnie zawsze wybijała w kwiaty. Od czego to zależy?
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Mazan 11:36, 25 maj 2014

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Kapusta pekińska jest w zasadzie sałatą i wszystko, co dotyczy uprawy sałaty dotyczy także kapusty pekińskiej. Jeśli ktoś dysponuje możliwością regulowania oświetlenia /długość dnia max.10 - 12 godz./ otrzyma piękne główki nawet w lipcu.


Pozdrawiam
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 21:26, 11 gru 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kapusta pekińska jest kapustą używaną do sałatek, ale botanicznie sałatą nie jest, bo sałata należy do rodziny astrowatych, a kapusta do kapustowatych.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies