Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Agawa - pielęgnacja i przesadzanie

Pokaż wątki Pokaż posty

Agawa - pielęgnacja i przesadzanie

Marzenka 17:28, 29 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 4
Witam, odkupiłam 25 letnią agawę wysoką na około 1.80 i w związku z tym mam pytanie czy ktoś posiada doświadczenie w przesadzaniu tej strasznie kującej rośliny jaką jest agawa

Jaki termin byłby odpowiedni oraz jak wygląda z rodzajem ziemi oraz nawożenie ?
Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję .
Bea 17:33, 29 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 3580
Witam

Danusia przesadzała agawę.

w załączeniu link do wątku, gdzie jest relacja


http://www.ogrodowisko.pl/watek/110-kaktusiarnia-danusi?page=2#post_7
____________________
Beata W miniformacie
Sebek 17:55, 29 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262


Co do terminu - Danusia przesadziła ją późną jesienią - potem została schowana do garażu na zimowy spoczynek. Co do ziemi to są specjalnie do kaktusów - taką najlepiej kup Nawóz może być do roślin zielonych.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 19:57, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Taką dużą agawę trzeba przesadzać wspomagając się ciężkim sprzętem typu koparka, podnośnik.

Pierwszy raz swoją agawę przywiązałam do sznura, sznur przerzuciłam przez krokwie w garażu, potem do haka merecedsa sprintera i wolniutko ruszaliśmy, agawa się podniosła, starą donicę oderwaliśmy, postawiliśmy nową i ..bęc rosła, dosypaliśmy nowej ziemi.

Drugi raz koparką, jednocześnie do programu Maja w ogrodzie. Jest to nagranie w odcinku z moim udziałem. Podaję link.


http://www.tvnmeteo.pl/magazyny/maja-w-ogrodzie,13,1,4,61846,0.html

i seria zdjęć





Odrywamy wszelkie odrosty, rozluźniamy stare korzenie






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:58, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:09, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nowa donica







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


Ucinamy brzydkie liście u nasady



Gotowe



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:46, 29 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wiosną, gdy wydobędziemy agawę na zewnątrz do ogrodu (maj - po przymrozkach) - musimy postawić ją w cieniu, ponieważ liście są delikatne, białawe - mogłyby ulec poparzeniu.

Stare i chore liście ucinamy u nasady, agawę myjemy silnym strumieniem wody z kurzu. Przesadzamy do większej doniczki.





Oddzielamy odrosty korzeniowe podczas przesadzania



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marzenka 22:01, 29 lip 2012

Dołączył: 29 lip 2012
Posty: 4
Dziękuję za szybką odpowiedz no i zdjęcia na których można się wzorować .
Jak podlewać ją zimą bo wiem że nie jest pijakiem nawet przy upałach a boje się że coś schrzanię .
Gardenarium 12:31, 30 lip 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Agawa to roślina suchych terenów, w liściach magazynuje wodę i wytrzyma bez niej długi czas.
Jednak jestem zdania, że u nas w ogrodach latem można tej wody dawać regularnie, ale bez przesady. Konieczne stanowisko słoneczne po przyzwyczajeniu wiosennym.

Konieczny drenaż i dziura w donicy.

Jesienią ograniczamy podlewanie az do całkowitego zaprzestania w październiku.
Wtedy też przenosimy ja do pomieszczeń gdzie będzie zimowała.

Zimowanie w 5-10 st, bez podlewania. Jeśli temp. wyższa - trzeba trochę podlewać. Najlepiej jeśli ma jasne stanowisko, w ciemnych pomieszczeniach liście bledną i "wyciągają" się.

Agave "Stricta"



Agave victoriae - reginae - agawa królowej Wiktorii


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies