Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » IPM Essen 2011 - Międzynarodowe Targi Ogrodnicze

Pokaż wątki Pokaż posty

IPM Essen 2011 - Międzynarodowe Targi Ogrodnicze

Gardenarium 21:10, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
IPM Essen 2011 w Niemczech odbyły się w dniach 25-28 stycznia.
Tereny wystawowe obejmują 11 hektarów w kilkunastu przyległych do siebie halach, znajdujących się pod dachem.
Ilość osób odwiedzających co roku się zwiększa, obecnie podaje się liczby przekraczające 60 tys. osób z ponad 90 krajów. Są wśród nich plantatorzy, hurtownie i detaliści.


Pelargonium crispum Crispy Pink+Eye - pelargonia angielska


Kompleks wystawienniczy Messe Essen uważany jest za ósmy z kolei wśród listy największych terenów targowych w Niemczech. W ciągu roku odbywa się tutaj ponad 50 wystaw i targów, a udział bierze około 13.000 wystawców.

Głównymi eksponatami tej wystawy były rośliny doniczkowe i materiał szkółkarski, mniej ważnymi natomiast narzędzia i technologie. Hala 10 jest jednym z głównych sal do ekspozycji materiału szkółkarskiego, idealna dla firm sprzedających drzewa, krzewy i byliny.

Szczegółową relację zamieścimy w poniedziałek, jest już gotowa, bogata galeria zdjęciowa także.
Byłam na tej wystawie po raz pierwszy i bardzo mnie zaskoczyła pozytywnie. Myślałam, że po Chelsea Flower Show nic nie może konkurować, a tu taka niespodzianka.
Nachodziłam się w te dwa dni, nóg nie czułam od ciągłych przysiadów. W czasie wgrywania zdjęć pomyliłam foldery i ominęłam jeden dzień i folderek z ponad tysiącem zdjęć przepadł bezpowrotnie

Kolekcja ciemierników razem z nim. Tak mnie to wybiło z równowagi, bo tak się cieszyłam, że mam te zdjęcia, a tu się okazuje, że nie mam. Byłam taka roztropna , że nie sprawdziłam i skasowałam już zdjęcia z karty. Nie mogę sobie tego darować. Musicie mnie posieszyć koniecznie

Poniżej dodatkowe zdjęcia, których nie będzie w galerii w artykule. Można je obejrzeć właśnie tutaj.


Ranunculus - jaskier



Hydrangea "Meissen" - hortensja


Osteospermum FlowerPower Copper Amethyst o mieniących się płatkach



Bukiet zapomnianych alstromerii


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:17, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Roses Forever nazwa firmy mówi sama za siebie









____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:19, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:21, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Danusza 21:24, 29 sty 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
ach te róże!
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 21:26, 29 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
wymiękłam,jak obejrzałam te zdjęcia,cudo)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 21:28, 29 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
szkoda tych zdjęć,a szczególnie ciemierników,na pewno śliczne(
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 21:36, 29 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Danusiu, ślicznie Ci w kwiatkach

ale cudne kolorki...niesamowite do czego zdolni są producenci kwiató i hodowcy, takie odcienie i barwy, nigdy bym nie pomyślałą, że takie mogą być
____________________
U Matki
zbigniew_gazda 21:46, 29 sty 2011


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11154
Piękne róże . Czekam z niecierpliwością na następne zdjęcia.Ciekawy jestem czy napotkałaś na faktycznie supernowości .Czyli czy ktoś zaskoczył świat ogrodniczy i wykombinował jakąś ekstra nową odmianę. Co do zdjęć to bardzo współczuję .Tobie napewno szczególnie żal .Ale spokojnie świat się nie kończy. A zastanówcie się powoli i bez nerwów czy napewno nie da się ich odzyskać ? Gdzieś zostały przegrane. Pozdrawiam!!!
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Gardenarium 21:52, 29 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zapraszam Was na lekturę artykułu i oczywiście komentarze pod artykułem, liczę na Was.
Ciemierniki były śliczne, z nazwami, szkoda

Nowości w artykule, było sporo i piękne.
Tutaj będę tematycznie wrzucała grupy roślin i nadmiar zdjęć.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies