Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wierzba do przesadzenia,czy jest to mozliwe.

Pokaż wątki Pokaż posty

Wierzba do przesadzenia,czy jest to mozliwe.

adka 13:47, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Witam serdecznie.Zwracam sie z uprzejmą prośbą do ogrodowiskowych fachowców.Przesadzam namiętnie wszystko ,co się da,ale ta wierzba mnie przerasta.Kupiłam ją jako zwykła wierzbe japońską trzy lata temu.Okazało się inaczej.Jest za duża na miejsce, w którym rośnie teraz.Zasłania światło thujom , które są przez to mniejsze i słabsze od pozostałych.Chciałabym to zrobić jesienią,myślałam o przycięciu maxymalnie wszystkich gałęzi i wtedy przesadzic.Proszę o radę.


____________________
Adrianna
Sebek 13:55, 06 sie 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że to dobry pomysł z radykalnym ścięciem gałęzi i dopiero przesadzenie. Dobrze myślisz
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
adka 15:57, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Nie mogę, znowu niezawodny Sebek Dzieki .Może również pomożesz mi w identyfikacji roslin iglastych ? Pokazałam też kawałek ogrodu z tyłu odnośnie tych mat. Pozdrawiam i biegnę do pracy
____________________
Adrianna
Gardenarium 21:24, 06 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jednak z przesadzeniem poczekaj na lepszą pogodę, musi być pochmurno.
Najlepiej jednak to robić wiosną, ściąć mocno kiedy nie ma liści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
adka 22:56, 06 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Witam serdecznie Pierwszą Damę Ogrodowiska
Bardzo dziękuję za radę , to chyba najlepszy pomysł poczekać do wiosny.Ale może zaryzykuję i zrobię to jesienią.Czy wtedy poprzycinać bardzo mocno gałęzie,może nie widac, ale one są bardzo grube i długie.Powycinałam jakieś 30% z nich ,ponieważ zasłaniają rośliny.
____________________
Adrianna
Artrax 23:36, 06 sie 2012

Dołączył: 19 lip 2012
Posty: 43
Sądzę że termin jesienny jest również optymalny tzn.przyciąć gałęzie na 30% ich długości(tak jak Seba pisze) po czym przesadzić w docelowe miejsce.Najlepiej zrobić to po skończeniu wegetacji roślin,czyli w granicach pażdziernika, ponieważ drzewko w dobrym stopniu się ukorzeni przed zimą (można wziąść za przykład sadzenie dzrzew owocowych z gołym korzeniem)i tak jak Danusia pisze najlepiej w dni pochmurne i nie zapominać o podlewaniu Ps.Wierzbę tą szczepi się głównie przez "zimowe szczepienie w ręku" więc jest mały procent by się ona nie przyjęła Pozdrawiam
____________________
adka 00:23, 07 sie 2012


Dołączył: 01 sie 2012
Posty: 185
Bardzo dziękuję .
____________________
Adrianna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies