Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Datury

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Datury

Datura 18:57, 01 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
Na zachętę dla wszystkich uczestników konkursu na najpiękniejszy ogród, chciałabym pokazać także i mój niewielki ogródek, przy którym pracuję ja oraz mój tata Tak poza konkursem, jako że należę do ekipy Ogrodowiska

Tej wiosny w marcu ogród był bardzo zaniedbany, po ostrej zimie wyglądał po prostu okropnie, wiele roślin nam przemarzło.



Uploaded with ImageShack.us

Także wzięliśmy się za karczowanie niektórych roślin i przycinanie dosłownie wszystkiego, ponieważ dawno nie było to robione.

Wierzba iwa, jedno z naszych ulubionych drzewek w ogrodzie również musiało przemarznąć tej zimy, ponieważ nie wypuściło charakterystycznych dla siebie bazi na wiosnę i wyglądało tak...



Uploaded with ImageShack.us



____________________
Datura 19:19, 01 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
Po przycinaniu i karczowaniu przystąpiłam do przeprojektowywania ogrodu, po zaakceptowaniu koncepcji przez domowników zaczęłam sama kopać doły i sadzić
Wierzba iwa została zastąpiona drugą taką samą, tylko o wiele młodszą oraz podsadzona fioletowymi żurawkami.



Uploaded with ImageShack.us

Pod fioletowymi berberysami o żółtych owocach w kształcie małych kuleczek posadziłam żółtą trzmielinkę.



Uploaded with ImageShack.us

Starą silnie zdrewniała lawendę wymieniłam na nową. Na tym zdjęciu widać też przed lawendami puste miejsce po starym żwirze, który wybraliśmy aby nasypać w to miejsce nowy.



Uploaded with ImageShack.us

Żywotniki podsadziłam odmianą karłową choiny kanadyjskiej, a przed nimi zasadziłam kompozycję z modrzewia o przewisających pędach oraz nisko płożącego jałowca. Na zdjęciu widać też dosiane ziarna trawy, ponieważ trawnika po zimie praktycznie nie było, jako że śnieg tak długo leżał.
Po bokach żywotników posadziłam pęcherznicę kalinolistną odm. `Diabolo` o bordowych liściach, oraz po prawej stronie wkopałam cis pospolity odmianę o jasno zielonych gałązkach. Gdzieniegdzie wcisnęłam trzmielinę o zielono - pstrych listkach, ponieważ bardzo mi się ona podoba i bardzo chciałam gdzieś ją upchnąć ))
Tulipany wkopane w dosyć nieprzemyślany sposób w ubiegłym roku, średnio komponowały się z nowymi nasadzeniami, ale twardo nie ruszaliśmy ich dopóki nie przekwitły



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Datura 19:45, 01 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
W tym miejscu w ogrodzie wcześniej rosły dwa małe, kuliste żywotniki, ale trzeba było je wykarczować. Zamiast nich posadziłam hortensję "Limelight", a pod nią runiankę japońską. Hortensja miała wtedy dopiero kilka maleńkich listeczków.



Uploaded with ImageShack.us

Żwir wymieniliśmy z tatą na nowy i posadziłam w nim trzy małe kulki z bukszpanu, trzy kępki trawy kostrzewy oraz jednego miskanta 'Zebrinus', którego na razie nie widać ponieważ był wtedy mały



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

Gdy tulipany przekwitły, w tym miejscu na rabacie stworzyłam kompozycję z białych hortensji wielkokwiatowych, hosty 'Patriot' oraz różowych begonii, a wszystko ogrodziłam bukszpanowym żywopłocikiem. Przy ogrodzeniu posadziłam moje ulubione pnącze Wisterię, która będzie pięła się po pergoli.
Miskant zdążył już podrosnąć



Uploaded with ImageShack.us




____________________
Datura 19:53, 01 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
W lipcu hortensja 'Limelight' już kwitła, a runianka się rozrosła.



Uploaded with ImageShack.us

Modrzew wypuścił igły, zniknęły tulipany, a między jałowcami tata niespodziewanie posadził miętę... której teraz już tam nie ma Przesadziłam do doniczki i jest na tarasie
Ogólnie wszytko się zazieleniło, trawa również



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Datura 20:02, 01 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us


W ten weekend ma być słonecznie, więc wrzucę jeszcze kilka fotek jesiennych
____________________
Datura 14:58, 02 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34


Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
____________________
Gardenarium 15:08, 02 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jak teraz ładnie z tymi begoniami i bukszpanem. Same iglaki byłyby smutne smutne. Ależ wyrosły te begonie !
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Datura 17:25, 02 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
Wielkie wyrosły, sama się zdziwiłam, że te małe begonie tak potrafią





Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

Ogródek w pełnej krasie.



Uploaded with ImageShack.us






____________________
Gardenarium 18:32, 02 paź 2010


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Datura napisał(a)
Wielkie wyrosły, sama się zdziwiłam, że te małe begonie tak potrafią


Ogródek w pełnej krasie.



Najbardziej mnie urzekło to zdjęcie, cudnie wygląda cały ogród i ta trawa, miskant "Zebrinus" ślicznie akcentuje wejście do ogrodu. Aż nie chce się wierzyć, że sama Daturo to zrobiłaś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Datura 12:37, 03 paź 2010


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
Dziękuję, przez przypadek coś takiego mi wyszło, ale podobno właśnie wtedy potrafią wyjść najciekawsze rzeczy.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies