Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Datury

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Datury

Datura 11:43, 11 mar 2011


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
jotka napisał(a)

Obok kolejne krokusy się czają, a wszystko w pachysandrze
Posadziłam jeszcze tulipany i hiacynty, tych drugich szczególnie nie mogę się doczekać!!! Ich zapach jest cudny.


Oj, to chyba miałam farta zaglądając dziś tutaj i pytając o tę roślinkę!
Zastanawiałam się co doradzić komuś, kto kupił działkę budowlaną z dwoma dorodnymi kasztanami i martwi sie, że nic nie będzie pod nimi rosło. A Runianka, (bo taka jest chyba polska nazwa tej rośliny) idealnie do nasadzenia pod nimi by się nadawała - co o tym myślisz?
Już widzę w marcu piękne krokusy ubarwiają jej zielony kobierzec a jesienią zimowity, tylko co w miedzy czasie ...
pozdrowienia słoneczne przesyłam



Myślę, że runianka powinna dać sobie radę, ale Euonymus fortunei `Emerald Gaiety` może nadałby się lepiej, nie dość, że toleruje cień, tworzy zimozielony dywan, to jeszcze do niewielkiej wysokości oplótłby pień
____________________
Datura 11:43, 11 mar 2011


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
ewelina napisał(a)
Witaj!

Wpadłam do Ciebie dopiero dzisiaj i jestem pod wrażeniem

Joasiu masz bardzo ładny zadbany ogród

Pozdrawiam


Dziękuję Ewelina!
____________________
jotka 12:03, 11 mar 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Datura napisał(a)


Obok kolejne krokusy się czają, a wszystko w pachysandrze
Posadziłam jeszcze tulipany i hiacynty, tych drugich szczególnie nie mogę się doczekać!!! Ich zapach jest cudny.


Oj, to chyba miałam farta zaglądając dziś tutaj i pytając o tę roślinkę!
Zastanawiałam się co doradzić komuś, kto kupił działkę budowlaną z dwoma dorodnymi kasztanami i martwi sie, że nic nie będzie pod nimi rosło. A Runianka, (bo taka jest chyba polska nazwa tej rośliny) idealnie do nasadzenia pod nimi by się nadawała - co o tym myślisz?
Już widzę w marcu piękne krokusy ubarwiają jej zielony kobierzec a jesienią zimowity, tylko co w miedzy czasie ...
pozdrowienia słoneczne przesyłam



Myślę, że runianka powinna dać sobie radę, ale Euonymus fortunei `Emerald Gaiety` może nadałby się lepiej, nie dość, że toleruje cień, tworzy zimozielony dywan, to jeszcze do niewielkiej wysokości oplótłby pień


Piękna ta trzmielina
tylko jeszcze trzeba rozważyć z czego będzie łatwiej usuwać opadłe liście i spadające kasztany ?
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Datura 14:04, 21 mar 2011


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34


Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us
____________________
Gardenarium 23:39, 22 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na pierwszym zdjęciu niezłą masz trawkę, u mnie łyso dosyć i rzadka. No i krokusiki okazałe, chyba mają słoneczne stanowisko, u mnie jeszcze daleko, dopiero widać pączki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Datura 09:32, 23 mar 2011


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
To jest ta trawka, którą ostatnio wymieniałam Chyba pierwszy raz po zimie trawa u mnie wygląda tak dobrze. Ale te miejsca gdzie nie była wymieniana są wyłysiałe i żółte...
A krokusy mają tam dużo słońca. Przed domem na froncie też posadziłam krokusy, tam jest cień i nie widać jeszcze nawet listków... może coś źle posadziłam... Nad nimi rosną jeszcze wrzosy, które powinnam wykopać, miały posłużyć tylko jako dekoracja do wiosny. Myśli Pani, że te wrzosy mogły przeszkodzić krokusom?
____________________
Gardenarium 09:55, 23 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie, wrzosy nie przeszkodziły, może jeszcze wyjdą Często sadzimy krokusy we wrzosowiskach.
A może nornice zaatakowały widać jakieś kanaliki pokopane?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 22:32, 23 mar 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pracowita z Ciebie kobietka Daturko,ładny ogród, szybko urósł ten zebrinus)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Datura 23:19, 23 mar 2011


Dołączył: 30 lip 2010
Posty: 34
gardenarium napisał(a)
Nie, wrzosy nie przeszkodziły, może jeszcze wyjdą Często sadzimy krokusy we wrzosowiskach.
A może nornice zaatakowały widać jakieś kanaliki pokopane?



Nie widać nic... mam nadzieje, że w takim razie jeszcze wzejdą
____________________
Tilia 20:13, 04 kwi 2011


Dołączył: 25 mar 2011
Posty: 7
Bardzo ładny ogródek, urzekł mnie. Podziwiam Cię za to, że sama to wszystko stworzyłaś
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies