Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Praha - zahrady / Ogrody Pragi

Pokaż wątki Pokaż posty

Praha - zahrady / Ogrody Pragi

Magda_BO 22:46, 02 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Na mnie największe wrażenie zrobiły odmiany o wielkich kwiatach z lekko zwiniętymi płatkami. Widywałam takie na klombach w dzieciństwie, teraz już rzadko się takie spotyka. Szkoda, że nie wiem jakie to odmiany.


____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 22:48, 02 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W dalszej części ogrodu różanego są rabaty róż o bardzo kontrastowych kolorach, też drobnokwiatowych.


Nie sposób przestać robić zdjęcia, nie sposób pójść dalej.
polecam gorąco spacer do tego ogrodu!
A o ogrodach botanicznych w Pradze napiszę wkrótce.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magdalenka 14:59, 07 lip 2014


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 1266
W ubiegłym roku byłam w Pradze, m.in. na wzgórzu Petrin. Róże rzeczywiście są zjawiskowe, cudownie pachną...nie chciało się stamtąd ruszać.
____________________
Magda Na Francuskiej
Magda_BO 11:15, 20 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
W Pradze są dwa ogrody botaniczne. Większy i ciekawszy jest ogród w dzielnicy Praha Troja. Poza wieloma kolekcjami botanicznymi są tam też rabaty "pokazowe" w sam raz dla ogrodników...



Każda roślina ma swoją etykietkę, także z nazwą odmiany. Dla mnie to doskonały pomysł na ciekawe inspiracje...
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Magda_BO 11:18, 20 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
I inna rabata, duża większa, skomponowana z bylin z dodatkiem roślin jednorocznych, posadzonych tak, by każdy fragment był w jednej tonacji kolorystycznej.



Tutaj też widać tabliczki z nazwami każdej rośliny.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
prettygarden 10:14, 21 lip 2014

Dołączył: 14 lip 2014
Posty: 5
Aż wstyd się przyznać, ale mimo iż mieszkam bardzo blisko czeskiej granicy to nigdy nie byłam w Pradze. Po zdjęciach i opowieściach znajomych uważam, że to jest przepiękne miasto i w końcu muszę się tam wybrać i zobaczyć to wszystko na własne oczy. Strasznie mi się podobają te ogrody ze zdjęć.
Magda_BO 10:19, 21 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Tak, to piękne miasto, które jest pewnie bardzo często odwiedzane, a mało kto wie, że jest tam tyle ciekawych dla ogrodomaniaków miejsc. Dorzucę jeszcze zupełnie inny barokowy pałac z ogrodami Praha Troja.

Wokół pałacu formalny ogród, winnice przechodzące płynnie w ogród botaniczny, sad i labirynt.

I część za pałacem porównywana do Wersalu.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Margarete 14:21, 05 sie 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Nooo, po tych relacjach (i załączonych linkach ) nic tylko jechac do pragi...cudne miejsca pokazujecie, byłam tam ostatnio 4 lata temu ale musze wybrac sie ponownie, przeciez to niedaleko a jak cudnie
Ja w tym roku byłam w Berlinie i Poczdamie - pokazłam zdjecia na forum wiec i do Pragi wyskoczyc mozna własnie szlakiem ogrodów i parków.
Dzieki dziewczyny za relacje i wskazówki
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies