Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Praha - zahrady / Ogrody Pragi

Pokaż wątki Pokaż posty

Praha - zahrady / Ogrody Pragi

Enya73 18:50, 14 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Bardzo ciekawie poprowadzony wątek Marzeno! Zrobiłaś mi tym wielki apetyt na wycieczkę do Pragi Jesienią też pewnie tam jest pięknie
A zdradzisz nam jak cenowo wychodzi pobyt w Pradze? Nie chodzi mi o ceny hoteli, tylko np. obiadu w restauracji, jedzenia, napojów, wjazdów do muzeów, ceny paliwa itp. Generalnie jaka jest relacja do naszych cen. Jeśli oczywiście pamiętasz. Będę wdzięczna
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
Richie 20:44, 14 sie 2012


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Marzenko, pięknie przypomniałaś i pokazałaś zielone uroki Pragi, byłem w ub.roku i uważam to miasto za jedno z ładniejszych w Europie.
____________________
Richie - Mój ogród w Tarnowie - Moja wizytówka - Ogród w Tarnowie
marzena 00:02, 15 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
no, to mi miło, że sobie przypomniałyście/liscie Pragę ... lub zachęciłam Was do jej odwiedzenia

Enya - ceny ? podobne jak u nas, naprawdę ceny biletów do różnych muzeów znajdziesz w internecie - są podane...znajdziesz bez problemu...

mój pobyt był zresztą nietypowy, bo to nie była wycieczka zorganizowana, to był wyjazd prywatny/rodzinny...
____________________
marzena O....!
Enya73 09:42, 15 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Marzenko! No ja też tylko tak podróżuję, tzn. wyjeżdżam we własnym zakresie, zwłaszcza jak jest blisko. Prawie nie korzystam z tradycyjnych biur podróży planując wakacje w Europie. Nie jesteśmy entuzjastami wycieczek zorganizowanych. Lubimy swobodę i spontaniczność.
Zawsze interesują mnie takie praktyczne informacje, bo wybierając się gdziekolwiek na własną rękę, trzeba wiedzieć wiele rzeczy, żeby się przykro nie rozczarować.
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
maria_kalino... 16:04, 17 sie 2012


Dołączył: 24 lis 2010
Posty: 808
Marzenko, dotarłam do Twojej relacji z Pragi i nie mogę się napatrzeć. Piękne widoki i cudne ogrody,
Dziękuję za spacer po Pradze.
____________________
Maria - Moje krzewy
jambosana 21:39, 17 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
Śliczne zdjęcia, w zeszłym roku byłam w Pradze, ale w maju, no i nie dotarłam do tych wszystkich miejsc, w których Ty byłaś Marzenko.
Jednak byłam w jednym miejscu, którego nie widzę na Twoich zdjęciach - Vrbotska zahrada na Małej Stronie, byłaś tam ?, klimatyczne miejsce.
http://www.vrtbovska.cz/
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
marzena 22:04, 17 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
witajcie Marysiu i jambosana dzięki ...

jambosana, będąc już w Pradze zobaczyłam Twoją relację z tego wspaniałego ogrodu, koniecznie chciałam obejrzeć go własnymi oczami ... zanotowałam adres... wracając z ogrodów zamkowych znalazłam go ucieszona...
ale... przybyłyśmy za późno... było już po 19-tej i ogród był zamknięty... bardzo żałowałam ... potem już nie miałam okazji tam wstąpić...

tylko taką fotkę zrobiłam przed zatrzaśniętymi drzwiami...

____________________
marzena O....!
jambosana 22:47, 17 sie 2012


Dołączył: 26 sie 2011
Posty: 585
marzena napisał(a)
ogród był zamknięty... bardzo żałowałam ... potem już nie miałam okazji tam wstąpić...



No to jest powód, żeby wrócić do Pragi, bo ja mam po obejrzeniu Twoich fotek.
____________________
Pozdrawiam Beata http://www.ogrodowisko.pl/watek/3676-gdzies-wsrod-lak
Joanka 22:54, 17 sie 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Marzenko świetny wątek

Byłam w Pradze trzy razy, ostatnio....... 21 lat temu na Sylwestra...... normalnie szok, jak się wszystko zmienia

Nawet mają werbeny patagońskie..... wow!
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Magda_BO 22:43, 02 lip 2014


Dołączył: 21 gru 2012
Posty: 119
Odświeżam ten wątek, bo warto. Praga jest blisko, pewnie wiele osób ja odwiedza. Do miejsc pokazanych już, dodam trzy, które odwiedziłam w ostatni weekend:
1. Ogród Różany,
2. Ogród Botaniczny przy Uniwersytecie,
3. Ogród Botaniczny i szklarnia w dzielnicy Troja.
Na zachętę dorzucę kilka zdjęć. Najpierw Ogród Różany, na wzgórzu Petrin, na wprost od wyjścia a kolejki. Powiem tak, ja się popłakałam z zachwytu. To naprawdę jedna z piękniejszych różanek jakie widziałam. Jedyny minus brak tabliczek, więc róże pozostają nieznajome.



Róże sadzone są w dużych, monotonnych grupach podsadzonych kocimiętką. Gdzieniegdzie są róże sztamowe albo pnącze i bukszpany.
____________________
Moja wizytówka ** Barwy ogrodu Magdy *** Storczyki w Singapurze *** Bali ogród tropikalny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies