Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Praha - zahrady / Ogrody Pragi

Pokaż wątki Pokaż posty

Praha - zahrady / Ogrody Pragi

marzena 22:50, 11 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Praga jest pięknym miastem z uroczymi uliczkami, kamienicami, placami, pałacami/zamkami i oczywiście ogrodami, które mnie zachwyciły ... są niezwykle stylowe, świetnie skomponowane, przeważnie w stylu francuskim...cechuje je umiar ( o ile można tak powiedzieć o nich), elegancja, swietny dobór kolorystyczny roślin rewelacyjnie skomponowanych z otoczeniem
a poza tym - to, co wszystkie/scy lubimy : bukszpany, cisy w formie obwódek, cudowne rh ( no nie kwitły oczywiście teraz - ale olbrzymie), wielkie magnolie, cudowne stare olbrzymie zadbane okazy wymienionych roślin oraz mnóstwo pięknym drzew ...

na początek - widok na Pragę z ogrodów zamkowych ...


kilka zwyczajnych widoków z ulic/placów Pragi







olbrzymi platan


pomnik Franza Kafki ( za nim chyba jesion mannowy)


rabata jakby naturalistyczna przy pomniku Jana Husa na Rynku Staromiejskim

____________________
marzena O....!
Mala_Mi 23:27, 11 sie 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Marzenko... też uwielbiam Pragę.. a nie było mnie tam juz wieki..... chyba pora to zmienić
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
aldonaz 00:19, 12 sie 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1841
A jednak nie zginęłaś. Też dawno nie byłam, ładne widoki.
____________________
Lek na całe zło czyli mój ogród
marzena 00:29, 12 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Aniu, no ja byłam pierwszy raz , to było 5 dni naprawdę świetnych to było zwiedzanie ' na własną rękę', ogladałam, to co chciałam i to gdzie dotarłam - nie wszystko, jeszcze mnostwo można by zobaczyć i podziwiać ... zdjęcia też nie zawsze oddają ten specyficzny klimat i urok tego miasta...

teraz Plac Wacława ( Vaclavske namesti ) - miejsce historycznych wydarzeń... ale przyznam się, że patrzyłam głównie na rośliny na tym długim i dość wąskim placu...

bukszpanowy labirynt...


'bukszpanowe pole'


'rabata jakby naturalistyczna' - pieknie wygladała...

____________________
marzena O....!
monteverde 00:32, 12 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Praga jest piękna , dobrze Marzenko , że odświeżasz nam jej wygląd za pomocą zdjęć też dawnooooo nie byłam
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
marzena 00:58, 12 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Ogrody Wallenstaina (Valdštejnska zahrada)
przepiękny kompleks ogrodów przy barokowym pałacu, loggii Sala Terrana i posągach z brązu o tematyce antycznej...




____________________
marzena O....!
marzena 01:05, 12 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
paw spokojnie przechadzał sie po ogrodzie...



a tu budzące podziw ( mój... inni nie zwracali na nie uwagi...) olbrzymie i pewnie już 'wiekowe' magnolie rosnące w pięknym szpalerze...

a tu z bliska...pień każdej pokryty bluszczem...
____________________
marzena O....!
marzena 01:16, 12 sie 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
w tle wspomniana loggia Sala Terrana, pomniki z brązu i świetna geometria tego pięknego ogrodu

____________________
marzena O....!
monteverde 01:18, 12 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
U nas to by temu ptakowi zaraz chcieli pióra wyrywać a ciekawa jestem czy oni te magnolie popodcinali i czy im kwitną, bo magnolia nie znosi cięcia przecież
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 01:23, 12 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Te wyższe biało niebieskie to szałwia? szkoda ,że z góry nie obfociłaś tych geometrycznych wzorów
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies