Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi.

popcorn 13:51, 04 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ale będzie pięknie! Spokojnie wszystko rozrysuj, zastanow sie, pospisuj ceny, pozbieraj kontakty - telefoniczne, zeby nie jezdzic w poszukiwaniu roslin...
bede zagladac, zapowiada sie bajeczny ogrod!!!
U roslin szczepionych na pniu kijek juz nie rosnie, wiec kupuj docelowa wysokosc!
pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
admete 14:26, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)

Co do skarpy podpatrz jak obsadza skarpę Danusia w najnowszej realizacji w Zimozielonym ogrodzie, tam jest skarpa przy schodach, może ci coś wpadnie w oko.
A nad roślinami faktycznie trzeba dobrze pomysleć i pojeździć,
ładne duże okazy są w tym centrum ogrodniczym w Kostomłotach, ostatnio tam sobie spacerowałam, mają naprawdę piękne okazy , duże.


Dziś rozmawiałam z panem od ogrodów i powiedział że właśnie w Kostomłotach jest największy wybór.
I że jest to jedno z nielicznych miejsc u nas gdzie można coś ładnego kupić.

Mam z nim pojechać w przyszłym tygodniu i razem będziemy wybierać
Coś czuję że w tym roku nie poszalejemy z roślinami
Ale to zawsze będzie jakiś początek........... - i tak cieszę się jak dziecko


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 14:29, 04 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
popcarol napisał(a)
Ale będzie pięknie! Spokojnie wszystko rozrysuj, zastanow sie, pospisuj ceny, pozbieraj kontakty - telefoniczne, zeby nie jezdzic w poszukiwaniu roslin...
bede zagladac, zapowiada sie bajeczny ogrod!!!
U roslin szczepionych na pniu kijek juz nie rosnie, wiec kupuj docelowa wysokosc!
pozdrawiam!


O wysokości drzewek na pniu już sie dziś nauczyłam .
Ale zrobię jak piszesz, ja lubię sprawdzić wszystkie opcje, wszystko wyoglądać.
Czeka mnie pracowity okres
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 14:54, 04 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)


Co do skarpy podpatrz jak obsadza skarpę Danusia w najnowszej realizacji w Zimozielonym ogrodzie, tam jest skarpa przy schodach, może ci coś wpadnie w oko.
A nad roślinami faktycznie trzeba dobrze pomysleć i pojeździć,
ładne duże okazy są w tym centrum ogrodniczym w Kostomłotach, ostatnio tam sobie spacerowałam, mają naprawdę piękne okazy , duże.


Dziś rozmawiałam z panem od ogrodów i powiedział że właśnie w Kostomłotach jest największy wybór.
I że jest to jedno z nielicznych miejsc u nas gdzie można coś ładnego kupić.

Mam z nim pojechać w przyszłym tygodniu i razem będziemy wybierać
Coś czuję że w tym roku nie poszalejemy z roślinami
Ale to zawsze będzie jakiś początek........... - i tak cieszę się jak dziecko



Zgadzam sie z nim w pełni, niestety w kieleckim, nie ma zbyt dużego wyboru a szkólki raczej maja ograniczony asortyment, albo takie maleństwa na które jeszcze przeciętnego kielczanina stać, w kostomłotach chyba tylko widziałam duże ładne okazy,
i wydaje mi sie że jest chyba jeszcze jedna spora szkółka przed samą cedzyna , ale tam nie była i ni znam ich asortymentu.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
admete 09:06, 05 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Joaska napisał(a)

Zgadzam sie z nim w pełni, niestety w kieleckim, nie ma zbyt dużego wyboru a szkólki raczej maja ograniczony asortyment, albo takie maleństwa na które jeszcze przeciętnego kielczanina stać, w kostomłotach chyba tylko widziałam duże ładne okazy,
i wydaje mi sie że jest chyba jeszcze jedna spora szkółka przed samą cedzyna , ale tam nie była i ni znam ich asortymentu.


A mnie do wczoraj się wydawało że jest tego u nas sporo

Masz rację przed samą Cedzyną jest jakieś agrocentrum, ale też na wysokości Domaszowic po lewej stronie coś jest - ale tam strasznie marne te rośliny .
Po drodze do Bliczy widziałam jeden i zaraz za kościołem coś jest, ale jak i Ty i pan od ogrodów polecacie tylko Kostomłoty to gdzie tu kupować te rośłiny ???

Ja to jestem gotowa jechać samochodem kawał drogi za ładnymi rośłinami, ale przecież nie wepcham nie wiadomo ile do bagażnika

No nic nie ma co gdybać, zobaczymy co uda nam się kupić, a resztę będę sama sukcesywnie, pomalutku zwozić


===========================

Myślałam że te pierwsze rabaty będą bezproblemowe, a tu pierwsza z nich i już mam zagwozdkę

Zaraz wkelję zdjęcia
____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
admete 09:22, 05 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Pierwsza rabata do obsadzenia to najdłuższa odzielająca nas od sąsiadów.
Sąsiada jeszcze nie ma (i nie wiadomo kiedy będzie, bo dizłąka jeszcze n ie sprzedana )
i z braku funduszy zdecydowaliśmy się kupić najmniejsze roślinki.

Jakoś nie przepadam za dłuuuuuuuuuuuugim szpalerem z tuj, dlatego wybrałam cisy Hicksil/Hillii
Podobają mi się w realizacjach Danusi ich proste prostokątne formy.
Wiadomo że z takich drobinek jakie kupimy żywopłot powstanie za jakieś 10 lat

Chiałam je poprzeplatać jjasnozielonymi plamami cisa (jeszcze za bardzo nie wiem jaka odmiana rośnie taka wysoka i jest jasnozielona) albo tujami Brabant


Wczoraj powiedziałam o moim planie panu od ogrodów.
On zaproponował żeby te jasnozielone przerwy w żywopłocie z zielonego cisa były docelowo dużymi kulami z jasnozielonego dużóego cisa.
Z jakiego cisa da się zrobić taką kulę - ale czy ona nie będzie za mała?
Czy to dobry pomysł?
Żeby później nie powstały mi takie dziury w żywopłocie z niskimi kulkami

Co o tym myślicie?

I zdjęcia rabaty

Dla przypomnienia wrzucę jeszcze plan




Mówię o tej długiej wąskiej rabacie na samej górze przy brązowej ścieżce do garażyku


Początek przy śmietniku
Wczoraj pan zaproponował wykostkowanie tego kwadratu, np na szybkie odstawienie roweru - w sumie to chyba dobry pomysł bo rośłin w samym rogu i tak chyba za bardzo nie będzie widać.
Cisy poszły by od samego muru - czyl prawy róg.



I patrząc w stronę garażyku






Na tym wąskim odcinku chcę ten prosty żywopłot.
W momencie rozszerzenia rabaty już bym poszalała i dała róznorodne krzewy kilka drzewek.
Skoro jestem uzależniona w wyborach od tego co będzie w szkółce, wsztrzymam się narazie z decyzjami







I widok z zza garażyku

____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
popcorn 09:32, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Hej admete!
Tujki brabant odradzam, maja duzo owocow, śmiecą i wyglądają - owocując - jakby usychały...
Jeśli nie chcesz jednorodnej kolorystycznie sciany, moze jak radzi Twoj ogrodnik - cisy hicksi lub hilli poprzeplataj jasnymi, np fastigiata aurea? Moze - duza ilosc - oplaci Ci sie zamowic w sieci, jesli nie znajdziesz u siebie?

pozdrawiam! Będę podglądać
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:32, 05 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Tylko nie po jednym, a np 15 ciemnozielonych, 10 zoltozielonych? Bo taka przeplatanka 1 do 1 nie podoba mi sie wcale... ale to rzecz gustu
____________________
Mój nowy ogródek
admete 09:50, 05 wrz 2012


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 8812
Strasznie podoba mi się kompozycja z Ogrodu w stylu angielskim (ostatnia na stronie) i efekt jaki dają czerwone gałązki już bez listków




http://www.gardenarium.pl/realizacje/ogrod-w-stylu-angielskim

Front w tej realizacji już od dawna mam też w ulubionych.


____________________
Mój powstający ogród Jak zamienić glinę w wymarzony skrawek Ziemi
Joaska 10:27, 05 wrz 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
admete napisał(a)


Zgadzam sie z nim w pełni, niestety w kieleckim, nie ma zbyt dużego wyboru a szkólki raczej maja ograniczony asortyment, albo takie maleństwa na które jeszcze przeciętnego kielczanina stać, w kostomłotach chyba tylko widziałam duże ładne okazy,
i wydaje mi sie że jest chyba jeszcze jedna spora szkółka przed samą cedzyna , ale tam nie była i ni znam ich asortymentu.


A mnie do wczoraj się wydawało że jest tego u nas sporo

Masz rację przed samą Cedzyną jest jakieś agrocentrum, ale też na wysokości Domaszowic po lewej stronie coś jest - ale tam strasznie marne te rośliny .
Po drodze do Bliczy widziałam jeden i zaraz za kościołem coś jest, ale jak i Ty i pan od ogrodów polecacie tylko Kostomłoty to gdzie tu kupować te rośłiny ???

Ja to jestem gotowa jechać samochodem kawał drogi za ładnymi rośłinami, ale przecież nie wepcham nie wiadomo ile do bagażnika

No nic nie ma co gdybać, zobaczymy co uda nam się kupić, a resztę będę sama sukcesywnie, pomalutku zwozić


To w przyszłym roku możemy razem pojeździć, bo też mi się wydaje że w kielach to niewiele znajdę

Co do tych agrocentrów w strone buska to pierwszy zaraz za Piekarnia pod telegrafem po lewej stronie, ma nawet fajne roslinki tylko że młode, ale za to są ciekawe odmiany, buki, śliwy, tylko że młodziutkie, ale za to bukszpanowe kule duże mają i sporo bylin, róż.
Natomiast to centrum przed morawicą zaraz za bilczą, ma głównie igliaki, i pare krzewów, można tam jechać po tuje.
W strone cedzyny muszę sie dopiero przejechać nie mam rozeznania,
W kostomłotach są świetne Wiśnie osobliwe 'Umbraculifera' mają ładne pieńki
To tyle co do rozeznania w sprawie roślin, aha i jest jeszcze jedno centrum, tez go za bardzo nie znam, koło marketu macro.


____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies