Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomożecie? mądre głowy na "Danusiowej szyi"?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomożecie? mądre głowy na "Danusiowej szyi"?

Aleksandra1982 16:07, 22 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12

[zdjęcie usunięte}

Czy Wam też goraco się robi na takie widoki...?
____________________
Enya73 21:15, 22 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
No faktycznie bajka
____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
martika 21:38, 22 sie 2012


Dołączył: 26 mar 2012
Posty: 1001




No to jest super
____________________
Marta - Przedwiośnie ogrodu - []
JulkAd 21:45, 22 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027

Może niecały, ale część bym przenisła do swojego ogrodu (gdyby był tak duży oczywiście).
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
Ewa4 07:04, 27 lut 2013


Dołączył: 10 sty 2013
Posty: 2876
No no no będzie co oglądać powodzenia.Pozdrawiam
____________________
Ewa - Mazury i mój kawałek ziemi
Syla 10:48, 28 lut 2013


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Wpadłam by się przywitać i pochwalić projekt domu ....... Odsyłam Cię do "Ogrodu z lustrem" realizacji Danusi .... tam również był podnoszony teren o ile mówimy o podobnych spadkach terenu!!! na działce ..... Tak czy inaczej duży ogród = spory wydatek ....... Ciekawa jestem zagospodarownia u Ciebie ogromych tarasów na domku..??? będą zielone dachy ??? czy może to są dachy szklane doświetlające pomieszczenia wewnątrz ??? Jest ogromne pole do popisu ......
pozdrawiam

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
malkul 11:08, 06 lis 2013


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Jak tam, cos się ruszyło? Odświeżam temat
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Borbetka 19:03, 06 lis 2013


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Czy to zdjęcie z kulami prawdziwe jest? Wygląda trochę jak sztuczne. Ma charakter ten ogród, pasowałby do Twojego domu.
____________________
borówcowy wizytowka
Aleksandra1982 22:16, 10 lis 2013


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Moi Drodzy, powracam. Mam niewiele ale juz się dzielę. Przez ostatni rok tworzony był projekt ogrodu. Przy współpracy z przemiłą osobą Martą -Magnolią (tak TĄ Magnolią!!!) telefonicznie i internetowo został stworzony wstępny projekt ogrodu. To co dla mnie było najważniejsze to układ funkcjonalny, linie rabat itp. jezeli chodzi o roślinność to myśle, że większość juz została wybrana ale zapewne będziemy cos jeszcze zmieniać.
Realnie mam na chwile obecną wymurowana podmurówke/murek pod skarpą od strony lasu (wstawie zdjęcia) oraz donice 2x4m, kanciapę na narzędzia oraz schodki na skarpie.

Na wiosnę ruszam z nasadzeniami- zywotniki na ogrodzenie, skarpa z kosodrzewinami, lawendowe pole i przedogródek, reszta trawa z siatką i system nawadniający. Jezeli sił i funduszy wystarczy to będę bardzo happy . Resztę zostawiam na kolejny rok.
Rozmawiałam z moim M. i podzielam jego obawy, że my laicy możemy nie dac rady samodzielnie wszystkiego wykonać. Chodzi o przygotowanie podłoża, wyznaczenie wszystkich rabat, zaplanowanie i zamontowanie systemu nawadniającego. Magnolia zapewne bedzie pomagać ale zdalnie bo ja jestem z Gdańska.
Podpowiedzcie czy rzeczywiście lepiej wziąć firmę i nie ryzykować, że ogród bedzie wyglądał jakby go "dzieci" robiły.
Damy rade sami :równo posadzić 150 thui 1,4cm, wybrać najładniejsze okazy, zamontować nawodnienie, siatkę na krety itd.? Czy musi nam pomagać ktoś kto w tym siedzi bo inaczej wyjdzie nasz brak doświadczenia.
Będę wdzięczna za wasze opinie i doświadczenia
Postaram sie jutro powklejać zdjęcia
Pozdrawiam
____________________
Gardenarium 16:06, 11 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja mam pytanie odnośnie fotek, jeśli z netu są muszę je usunąć. Wolno wklejać tylko linki. Proszę o info na prywatną wiadomość
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies