Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomożecie? mądre głowy na "Danusiowej szyi"?

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomożecie? mądre głowy na "Danusiowej szyi"?

kaisog1 20:27, 21 sie 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Aleksandra1982 napisał(a)
bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi. kaisog1 pisze ze odradza skarpy w ogrodzie a tess pokazuje ogród z niemal samymi skarpami.....ja uważam, że jak sie robi skarpy na terenie w moim przypadku 1000m2 to głownie przypadnie on do gustu sąsiadowi z niższej działki...w deszczową pogodę bedzie sobie siedział w fotelu i nasycał się widokiem moich skarp....średnio mi się to podoba. Macie jakieś pomysły jak podnieść teren o 2, 3 m do góry żeby był tylko nieznaczny spadek?
I co z woda? jak ją odprowadzić? co macie w sowich ogrodach? Rozsączalnie? zbiorniki?


To tak dla zobrazowania co potrafi deszcz w ciągu 10 minut


A nie możesz z tej działki górnej przerzucić ziemi na dolną? Po prostu ją zepchnąć?
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 21:42, 21 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie działa link , bo niepotrzebnie jest wstawione url, sam link wklejajcie. Widzę na podglądzie. już poprawiam

Jak jest url. to po znaku = wklejamy link. ale to dla wprawionych.

Zobaczcie jak to wygląda robiąc "cytuj" mojego posta.

Zielono mi, czyli zielone płuca Dolnego Śląska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
JulkAd 21:48, 21 sie 2012


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 9027
Gardenarium napisał(a)
Nie działa link , bo niepotrzebnie jest wstawione url, sam link wklejajcie. Widzę na podglądzie. już poprawiam

Jak jest url. to po znaku = wklejamy link. ale to dla wprawionych.

Zobaczcie jak to wygląda robiąc "cytuj" mojego posta.

Zielono mi, czyli zielone płuca Dolnego Śląska


Dzięki Danusiu
____________________
Julita - Ogród do odświeżenia
malkul 08:52, 22 sie 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
OOO i ja Cię serdecznie witam Oleńko
Będę podglądała Twoje poczynania bo ja też miłośniczka nowoczesnej architektury i nowoczesnego stylu
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Aleksandra1982 10:10, 22 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Jeszcze raz bardzo proszę o Wasze pomysły dotyczące zagospodarowania wody na działce...co polecacie żeby waszych ogrodów nie zalało lub nie zmyło......

kaisog1 - właśnie takiego obrazka chciałabym uniknąć w swoim ogrodzie podczas silnych opadów. Nie chciałabym również zalewać sąsiadów wodą opadową.....
____________________
Aleksandra1982 13:12, 22 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Tu znalazłam watek o odwodnieniu....tylko, że mało w nim szczegółów. Czy ktoś ma w swoim ogrodzie proponowane systemy odwadniające? http://www.ogrodowisko.pl/watek/1871-odwodnienie-ogrodu
____________________
Enya73 14:25, 22 sie 2012


Dołączył: 06 lip 2012
Posty: 9021
Witaj Aleksandro, Olu, nie wiem, jak mogę się do Ciebie zwracać? Widzę, że mój wątek przewija się w Twoim dość często. Julita mi zrobiła taką reklamę


Po Twoich odwiedzinach u mnie, wstąpiłam do Twojego wątku i oniemiałam z wrażenia. Rewelacyjny projekt domu. Uwielbiam takie nowoczesne bryły. Jestem wielką fanką architekta F.Lloyd Wrighta.
Namiętnie oglądam na DOMO (cyfra +) program Wielkie Projekty. Może Ci się przydać przy budowie, wiele tam podobnych realizacji.

Pokaż zdjęcie działki, na której ma stanąć ów piękny dom. Do nowoczesnego jednak widziałabym płaską działkę. A jeśli już zdecydujesz się na różnice poziomów, to przy takiej koncepcji, czekają Cię naprawdę poważne wydatki, ale to już pewnie wiesz Bardzo trzeba przemyśleć dobór materiałów na jakieś murki, bo przy takim domu, tylko beton tu widzę, który ostatnio bardzo mi się podoba. To już nie ten sam beton, co za PRL-u.

____________________
Anita - Zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska WIZYTÓWKA- wizytówka- zielono mi-czyli zielone płuca czarnego Śląska oraz zapraszam do odwiedzenia Pod-sloncem-toskanii
malkul 15:08, 22 sie 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Aleksandra jeszcze uczulam cie na tematyke "płaskich dachów", bardzo dobrze przypilnuj tematu.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Aleksandra1982 15:57, 22 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Domo + to u mnie konkuruje tylko z MiniMini hihihi . Moja trzyletnia pociecha mówi, że te jej bajki są fajniesze bo w moich tylko domy i domy...
Temat dachu płaskiego wymaga przypilnowania wiem...mam nadzieję, że sie uda.
Cos mi się wydaję, że do takich zadań specialnych to trzeba bedzie Pania Danusię zaangażować-to znaczy zlecić projekt ogrodu. sama sobie chyba z tym tematem nie poradzę. Boje sie jednak kosztów , działka ma 2200m2 i projekt bedzie kosztować ;}
____________________
Aleksandra1982 15:58, 22 sie 2012


Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 12
Enya73 napisał(a)
Witaj Aleksandro, Olu, nie wiem, jak mogę się do Ciebie zwracać? Widzę, że mój wątek przewija się w Twoim dość często. Julita mi zrobiła taką reklamę





Ola
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies