Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zimozielony ogród przy białym domu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zimozielony ogród przy białym domu

Iwon 23:03, 23 sie 2014


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 65
Kolejna cudna realizacja. Zaznaczam do ulubionych.
____________________
iwon zielono mi... czyli ogrod iwony
gruba_dynia 10:06, 08 wrz 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Chcę wybudować u siebie taką murowaną donicę-kwietnik doklejoną do ściany domu, coś podobnego jak w tym ogrodzie na skarpie. W tej donicy planuję posadzić drzewko-kule na pniu, cis lub tuję, albo graba formowanego "na bardzo smukło". Jak szeroka powinna być taka donica aby wszystko było ok z korzeniami?
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Anias 22:29, 17 wrz 2014


Dołączył: 31 lip 2013
Posty: 327
Danusiu, a co to za trawy tak pięknie miały zawiązane kokardy na zimę? które sie tak związuje?
____________________
Ania-Ogród piękny mieć..
gardney 17:22, 08 paź 2014


Dołączył: 22 cze 2012
Posty: 753
dodaję do ulubionych
____________________
Magda - - - Padłaś, powstań, popraw koronę i zasuwaj Ogród w duszy mi gra
Gardenarium 17:26, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
gruba_dynia napisał(a)
Chcę wybudować u siebie taką murowaną donicę-kwietnik doklejoną do ściany domu, coś podobnego jak w tym ogrodzie na skarpie. W tej donicy planuję posadzić drzewko-kule na pniu, cis lub tuję, albo graba formowanego "na bardzo smukło". Jak szeroka powinna być taka donica aby wszystko było ok z korzeniami?


W środku powinna mieć co najmniej pół metra, ale im więcej tym bardziej optymalnie dla korzeni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:27, 08 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Anias napisał(a)
Danusiu, a co to za trawy tak pięknie miały zawiązane kokardy na zimę? które sie tak związuje?

Miskanty się zawiązuje i rozplenice, wszystkie wysokie trawy, które śnieg przydusza do ziemi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beata_kulesza 22:02, 14 paź 2014


Dołączył: 14 lis 2013
Posty: 829
Zaznaczam kolejny ogród do oglądania
____________________
Beti - Ogród Beaty
gruba_dynia 10:07, 15 paź 2014


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493

Kontynuuję jeszcze temat murowanych kwietników. W innym wątku dziewczyny potwierdziły mi że powinny być one ocieplone. Mój kwietnik jest to zbudowana z cegieł bryła 180/80/50 cm doklejona do ściany domu. No i nie wiem czy ocieplać czy nie ocieplać? Jaki jest cel takiego ocieplenia? Przecież zimą cała ziemia jest zamarznięta, w donicy też będzie.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
siakowa 11:47, 28 paź 2014


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Gardenarium napisał(a)






Danusiu a czy tą irgę da się opanować? czy ona nie jest bardzo ekspansywna? można tak ja prowadzić żeby tylko trochę wieksza była niż ta świeżo posadzona?

Pozdrawiam
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Gardenarium 18:30, 28 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Można ciąć, co czynię.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies