Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Kompozycja z jałowcami 'Skyrocket'

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycja z jałowcami 'Skyrocket'

marie 00:42, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11


Witam,
mam kłopot, ponieważ od dłuższego czasu próbuję znaleźć ciekawą kompozycję z jałowcami skyrocket. Są one posadzone na tylniej ścianie ogrodu, w odległości ok. 18 m od tarasu. Wsadzone tam zostały bardziej jako forma żywopłotu, który miał nas szybko oddzielić od sąsiadów, ale niestety nie prezentują sie dobrze. Dokonywałam już wielu prób zapełnienia przestrzeni między nimi, ale wszystkie kończą się fiaskiem. Może coś podpowiecie? Z góry dziekuję

____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
Gardenarium 19:36, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Obok jałowców rośnie piękny klon, idealnie pasuje tutaj.
Pod jałowcami dałabym np. bordowe żurawki
np. taką

http://www.plantagogo.com/acatalog/HEUCHERA-----Autumn-Leaves--PBR-746.html

albo jeszcze ładniejszą Heuchera " Berry Smoothie". Pod klonem co najmniej 3 szt, choiny kanadyjskiej Jeddeloh.
W rogu po prawej wysokiego miskanta Gracillimus.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romka 19:57, 26 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
widzisz Danusia już coś wymyśliła fajnego, a Ty prawie pozbyłaś sie tych jałowców!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Gardenarium 19:59, 26 sie 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Poprawię jeszcze że nie polecam jałowców 'Skyrocket' z racji podatności na lycinka jałowcowiaczka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:04, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Chodzi o to, że przez tyle lat jak bywam w ogrodach, gdzie one rosną, rzadko kiedy wyglądają ładnie. Prawie wszędzie są chore i suchymi, brzydkimi gałązkami. Dlatego wcale ich nie sadzę, jako tło wybieram świerki serbskie, choiny kanadyjskie lub tuje "Smaragd".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:26, 02 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Marie napisała:

Dziękuję za pomysł. Mam jednak trochę wątpliwości. Przesadziłam w międzyczasie moją jedyną choinę, o której pisałaś, bliżej tarasu, bo akurat zwolniło sie miejsce po tawułce, która na słońcu nie dała rady i teraz choina jest bardzo ładnie widoczna. Jak była pod tylną ścianą ogrodu, to w ogóle nie było jej widać. Te skyrockety są już dość duże i znajdują się jakieś 18 m od tarasu, więc je widać, a roślin poniżej juz nie. Tą trawę miskant olbrzymi też mam już w ogrodzie i jest piękna, ale nie chciałabym całego orrodu obsadzić trawami i tak jest ich już sporo. Wciąż nie wiem jak zagospodarować ten tył, żeby nie ruszać iglaków, ale trochę je przysłonić. Musiałoby to jednak być coś efektownego co zgra się z klonem palmowym i zielonym perukowcem i rudbekią po drugiej. Zrobię jutro zdjęcie tylnej ściany z tarasu, żeby było widać odległość.

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy
Marie


Z daleka widoczne są rośliny żółte lub białe. Takie odmiany z konkretnych gatunków wybieraj.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nebel 22:50, 16 wrz 2012


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2465
Gardenarium napisał(a)
Obok jałowców rośnie piękny klon, idealnie pasuje tutaj.

Marie, ten klon jest na prawde piękny !!!
Czy może wiesz dokładnie jaka to odmiana?
____________________
Ogród Nebel
alinak 23:26, 16 wrz 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
a ja bym dała wielkie barberysy bordowe kolumnowe helmond lub erecta . a dopiero pod nie coś niższego . one z tak odległego tarasu będą fajnie widoczne , masz tam widzę malutkiego świerka srebrnego . może zachować te kolorystyke i dać pod berberysy owies wiecznie zielony, lub roślinkę Ajania . podobny kolor
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies