Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Po co mi te skyrockety:P

Pokaż wątki Pokaż posty

Po co mi te skyrockety:P

marie 02:42, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
Witam wszystkich fanów ogrodów

Trafiłam tu niedawno, ale już pokochałam to miejsce. Oglądam Wasze ogrody i widzę ile błędów popełniłam zakładajac swój. Ale podobno pierwszy dom buduje się dla wroga- może z ogrodami jest tak samo
Mam kłopot, ponieważ od dłuższego czasu próbuję znaleźć ciekawą kompozycję z jałowcami skyrocket. Są one posadzone na tylniej ścianie ogrodu, w odległości ok. 18 m od tarasu. Wsadzone tam zostały bardziej jako forma żywopłotu, który miał nas szybko oddzielić od sąsiadów, ale niestety nie prezentują sie dobrze. Dokonywałam już wielu prób zapełnienia przestrzeni między nimi, ale wszystkie kończą się fiaskiem. Może coś podpowiecie? Z góry dziekuję. Dodam jeszcze tylko, że w tym miejscu jest bardzo dużo słońca i wiele roślin, które mi się podobają, nie wytrzymuje w tym miejscu
____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
Pwl 08:09, 25 sie 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Cześć Marie, osobiście i szczerze daradzałbym się pozbyć skyrocketów. Prawie cały czas na coś chorują
i z czasem robią się coraz mniej atrakcyjne bo łysieją od dołu. Jeśli to miejsce jest słoneczne na pewno
poradzą sobie tam świerki serbskie. Sama zauważyłaś że trudno coś dobrać między nimi aby całość
ładnie wyglądała więc nie męcz się i wyrywaj brzydali Z nowymi nasadzeniami od razu przyjdzie Ci
pomysł na super projekt.

Jeśli trochę zniechęcają Cię wymiary serbów to bardzo fajna jest też choina kanadyjska. Dla mnie to hit
Wygląda jak delikatna mgiełka w ogrodzie i jest przez cały sezon piękna. Chyba ją lubisz bo widzę z lewej,
że posadziłaś odmianę Jeddeloh.

Wyobraź sobię że nie masz już skyrocketów, tylko powiedzmy 4 świerki w rządku, przed nimi rosną już
miskanty Morning Light, które uwielbiają słońce, a przed miskantami są już niskie choiny kanadyjskie
Jeddeloh. No i? Uśmiechasz się już? haha Przewertowałem nieco cudne forum Danusi no i pokaże
to na zdjęciach.

Jeśli to słoneczne miejsce prym będą tam mogły wieść jeżówki, które możesz dobrać według swoich
ulubionych kolorów. Możesz też usypać mini skarpę z kwaśniej ziemii i stworzyć wrzosowisko. Mimo
patelni myślę że i bukszpan by tam wytrzymał. Kilka kuleczek nie zaszkodzi, prawda? Wiem co mówie.
To są rośliny nie do zajeżdżenia chyba że ich dopadnie jakaś choroba grzybowa ale na słońcu się przed
nią obronią naturalnie więc nie ma strachu. Do tego jako wypełnienia możesz użyć werbeny patagońskiej.
Co poza nimi, może Carex morrowii "Ice Dance", na słońcu ta trawka też daje radę i ma fenomenalny pokrój
przez cały rok. Mogę tylko powiedzieć - do boju! Mam nadzieję że "cosik" pomogłem

Gardenarium napisał(a)


fotka z wątku Ogród z Lustrem.



Gardenarium napisał(a)


fotka z wątku Ogród z Lustrem.


Gardenarium napisał(a)


fotka z wątku Echinacea - jeżówka.


____________________
paweł
Moniika 11:18, 25 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Paweł ma racje , popieram , świetne pomyśły, a z Carexem sama " zgapię" pozdrawiam M
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
marie 11:43, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
Juz od jakiegoś czasu noszę się w myślą o wycięciu wszystkich 6 roślin z tyłu ogrodu- czyli 3 skyrockety i 3 tuje. One w ogóle nie dają ładnego tła, tylko mnie denerwują
Najchętniej postawiłabym tam drewniany płot, który oddzielałby jeszcze skuteczniej od sąsiadów, a klon palmowy wyglądałby wtedy cudnie
Ale to są takie wielkie rośliny- musiałabym zatrudnić męża, a on jest ostatnim chętnym do takich prac. Ale coś czuję, ze tak to się musi skończyć.

Jestem otwarta na jeszcze inne propozycje , ponieważ
- chiona kanadyjska juz została przesadzona , a drugą wysoką mam po prawej stronie ogrodu , a poza tym mam już tak dużo traw, ze nie chciałabym przegiąć wsadzając je jeszcze w kolejnym miejscu
____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
marie 11:45, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
ale świerki bardzo mi się podobają

____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
marie 11:48, 25 sie 2012


Dołączył: 15 sie 2012
Posty: 11
A mam jeszcze jedno techniczne pytanie- jak przypiąć w podpisie link do mojego ogrodu? Mało komputerowa jestem
____________________
Marie- 300 m2 szczęścia- ogród Marie
Pwl 22:50, 25 sie 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
marie napisał(a)
A mam jeszcze jedno techniczne pytanie- jak przypiąć w podpisie link do mojego ogrodu? Mało komputerowa jestem


Podpis trzeba dać w takim kodzie:

[ url = http ://www.twoj adres watku ] Nazwa Twojego Wątku [ /url ]

tylko musisz usunąć wszystkie spacje aby nie było odstępów i zadziała




____________________
paweł
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies