Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jałowiec 'Blue Arrow' czy 'Skyrocket'?

skaju23 13:14, 14 maj 2020

Dołączył: 13 maj 2020
Posty: 2
Kupione z bryłą korzeniowa w plastikowej doniczce - po wyjęciu wyglądały jakby juz im było ciasno. Nie wiem co jeszcze można powiedzieć o korzeniach - wygladały na zdrowe.
Wymieniłem całą ziemię na świeżą wokół nich w zeszły weekeend i mam wrażenie ze na dolnych partiach od strony północnej pojawia sie zielonkawo-niebieski kolor.
Jak ze zdolnością do regeneracji u tych roślin? Jest nadzieja?

szymekn 18:39, 13 mar 2022


Dołączył: 13 mar 2022
Posty: 8
Witam. Kupiłem 30 sztuk jałowca skyrocket.

Z opisów w Internecie wynikało, że to fajna i wytrzymała roślina. Dopiero na tym forum znalazłem informacje na temat często dotykających ich chorób.

Pytanie czy wszystkie inne jałowce chorują tak samo jak skyrocket?

Co z blue arrow czy hibernica? Czy też są tak wrażliwe na choroby?

Zastanawiam się, czy nie spróbować sprzedać tych jałowców. Wciąż mam je w donicach. Wysokość 130-150 cm.

Dlaczego wybrałem jałowce:

* Są dosyć wąskie. Mam tylko 4m między płotem a domem.
* Mam ubogą glebę. Wokół las z sosnami, brzozami, dębami i jałowcami dzikimi.
* Nie chcę podlewać żywopłotu.

Przyglądałem się też świerkom serbskim, według zaleceń z tego forum. Przeraża mnie jednak ich szybki wzrost i konieczność częstego przycinania żywopłotu.

Przyznam, że mam mętlik w głowie, nie wiem co robić.
Gardenarium 20:28, 13 mar 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pozbądź się jałowców, od 20 lat ich nie sadzę nikomu bo nie warto. To ściema z tą ich wytrzymałością. Efekt estetyczny jesat okropny.

Tak to wygląda

Wąskie są tuje Smaragd, to już bym wolała tuje skoro chcesz wąsko mieć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 14:18, 21 mar 2022


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8894

Jeżeli nie uda się ich opchnąć to możesz je posadzić ale już teraz kup małe sadzonki szmaragdów(tanio) i posadź miedzy jałowcami.
Za kilka lat zdecydujesz co zostaje

opcja dla oszczędnych
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
NowaKiKi 16:45, 12 sty 2023


Dołączył: 26 gru 2022
Posty: 556
Chciałam posadzic jałowca Blue Arrow na bardzo waskiej rabacie (ma około 30 - 35 cm) I polaczyc jea np z berberysem. Ale czytajac wpisy tutaj na forum juz nie jestem przekonana do jałowca.
Możecie cos polecić na taką rabatę mini (bluszcze odpadaja).
____________________
Klaudia (śląsk) / Malinowy zakątek
anuska2507 14:50, 03 mar 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2552
Klaudia, może kolumnowe cisy, np. Fastigiata Robusta jest bardzo wąski. Ale to też zależy, co na tej rabacie chcesz nim osiągnąć. Czy to ma być żywopłot czy np. pojedyncze pionowe akcenty. Skoro już masz wątek, wrzuć u siebie zdjęcie lub plan omawianego miejsca, jeśli pytanie jest aktualne.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies