Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

RadekM 21:17, 31 maj 2017

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
Witam

Pani Danusiu

Mam pytanie czy jest szansa na uratowanie naszych tui oraz świerka.

Tuje opisywałem na stronie 5. Teraz wyglądają tak jak na zdjęciach poniżej. Wczesną wiosna podsypaliśmy nawozem Yara do tui.





Świerk natomiast wkopaliśmy wczesną wiosną i na początku był zielony ale od kilku dni zaczyna tracić kolor i gdzie nie gdzie igły




Poproszę o wskazówki jak mogę uratować drzewka ?

Z góry dziękuję za pomoc
Gardenarium 23:22, 02 cze 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jeśli masz szmatę czyli plastik pod korą to wyrwij, wyrzuć.

Suche gałazki poobcinaj w tujach, niektóre są złamane po prostu. Inne suche wytnij. świerka wyrzuć, nic z niego nie będzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kami 19:12, 21 wrz 2017

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Czy można jeszcze sadzić z doniczek lawendę, trawy, przesadzać hortensje z gołym korzeniem? Czy przed zimą się nie ukorzeni?
Sonka 19:30, 21 wrz 2017


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
Można, jak najbardziej, to dobry czas na przesadzanie i sadzenie.
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
KDZ 18:00, 04 kwi 2018

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Witam,
szukałem odpowiedniego miejsca na zadanie tego pytania i to mi się wydało najodpowiedniejsze.
Posadziłem winorośl ok 1,5 roku temu w miejscu tymczasowym, czy teraz mogę je przesadzić już na miejsce docelowe, czy jest jakaś bardziej odpowiednia pora ku temu?
Pozdrawiam
Gardenarium 18:11, 04 kwi 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przesadzaj zanim wypuści pąki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KDZ 18:34, 04 kwi 2018

Dołączył: 30 mar 2015
Posty: 24
Dziękuję
Gardenarium 20:35, 16 gru 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
stasik napisał(a)
Witam, Mam pytanie czy przy obecnie panującej słabej zimie można jeszcze sadzić Tuje szmaragd?

Mam do posadzenia około 20 sztuk, zakupiłbym w szkółce i kopane były by z gruntu takie już większe 150 cm. Pogoda na ten tydzień w plusie 5-7 stopni.
Czy istnieje ryzyko że się np. nie przyjmą?


Zawsze istnieje ryzyko, że się nie przyjmą np. z powodu:

- słaby materiał
- źle wykopane
- zbyt późne sadzenie
- za krótkie korzenie
- zbyt długo trzymane wykopane i przesuszone
- źle przygotowane podłoże
- nie podlane po posadzeniu
- za głęboko posadzone
- wyściółkowane matą-szmatą i wysypane kamieniami zwłaszcza wapiennymi
- zbyt szybko nadejdzie mróz i skuje glebę na kość
- inne powody

Na nic nie ma gwarancji przy kopanym materiale
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
deszczowymaj 20:35, 16 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Grudzień a sadzenie Tuja Smaragd - przeniesiony

Ja bym się wstrzymała z sadzeniem do wiosny
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
ferra 12:45, 16 sie 2021

Dołączył: 02 lip 2018
Posty: 23
Zastanawiam sie na przesadzeniem zywoplotu z laurowisni. Chce zlikwidowac ten kawalek trawniczka widoczny na fotkach i przesunac w to miejsce laurowisnie. Taki pasek trawnika jest i tudny do koszenia i do podlewania. (Teraz zrobilabym to inaczej - glupota poczatkujacego ogrodnika).

Rosna teraz za blisko plotu, wiec tym samym zyskaja wiecej miejsca. Krzewy rosna u mnie ok 4 lat, sa duze. Wyzsze niz 1,80 m.

Jak sie do tego zabrac? Przyciac je najpierw? Przyciac potem? Czy wrzesien to dobry czas? Jaki maja one system korzeniowy?
Czy jest jakas szansa, ze sie przyjma? Czy nie warto ryzykowac?

Dziekuje za podpowiedzi!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies