Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora na sadzenie i przesadzanie bylin i krzewów

Piorunek 20:14, 01 lut 2015


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 226
Kiedy będzie można przesadzić krzewy liściaste? Wczesną wiosną, ale czy ona już się nie zaczyna?
____________________
Gardenarium 12:37, 02 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz jest niestety zima i wiosna się nie zaczyna, nie przesadzamy teraz bo mogą nadejść jeszcze mrozy minus 25, a poza tym ziemia jest zmarznięta
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 06:01, 17 wrz 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Muszę jesienią przenieść trochę roślin w miejsce tymczasowe. Są to stosunkowo młode egzemplarze, ok.4-letnie, myślę, że uda mi się wykopać ładne bryły korzeniowe.

Teraz rosną w dość dobrych warunkach, sadzone były w odpowiednie rodzaje ziemi 'z worka', rodzima gleba w ogrodzie też nienajgorsza. Natomiast gleba w przechowalniku to piach (naturalnie rośną sosny, szczaw, jarzębiny, dęby, więc domniemam, że raczej odczyn kwaśny?), z ok.30cm warstwą humusu. Ten humus też pewnie piach, ale już znacznie ciemniejszy (szary) i po dodaniu wody formują się wałeczki.

Planuję podzielić rośliny do przeniesienia na kwaśnolubne i resztę i posadzić je w dwóch grupach. W przechowalniku miałyby przetrwać 1-2 sezony. Minimum do wiosny.

Pytanie brzmi: czy lepiej sadzić w ten, ehm, humus czy w plastikowe donice i zadołować?

Bardzo proszę o porady.
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Mala_Mi 09:07, 17 wrz 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Myślę, że w gruncie zawsze lepiej sobie poradzą niż w doniczkach. Będą lepiej pobiera wodę a w donicach zawsze im grozi susza. Nie upilnujesz wszystkiego. Ale to moja opinia... a jak najlepiej to nie wiem
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Gardenarium 09:19, 17 wrz 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ania dobrze radzi.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Agacia 20:13, 17 wrz 2015


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Dziękuję! :*
____________________
~ W ogrodniczkach ~
Gardenarium 17:48, 28 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
AniaD napisał(a)
Witam, czy można jeszcze smaragdy posadzić? Chciałabym w następnym tygodniu, ale boję się, że jest już za późno i mogą nie zdążyć się zakorzenić przed zimą?


Tak, nie tylko możliwe, ale jest to najlepszy okres sadzenia tui kopanych z gruntu. Tylko pamiętaj o podlewaniu i wyściółkowaniu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 14:41, 29 wrz 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Nawożenie, zasilanie trawnika

mam pytanie. dwa tygodnie temu posadziłem 80 tui szmaragd wysokość 90-100cm.

Czy nawozić je na jesień nawozem Yara Vila Jesienny czy lepiej nie bo za krótko od posadzenia ?

a jeśli nawozić to po jakim czasie od posadzenia ?.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Gardenarium 14:44, 29 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz skup się na podlewaniu, a nawożenie zostaw do wiosny.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
RadekM 10:05, 07 paź 2016

Dołączył: 14 cze 2016
Posty: 52
dzień dobry


Mam kolejny problem z moimi tujami . Kupione w Obi 90 szt. wsadzone 18 Września tego roku podlewane podsypane torfem. A wyglądają jakby schły. Błagam o poradę co zrobić żeby je utatować.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies