Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Rozpoznawanie roślin domowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin domowych

Martyna2105 11:41, 01 mar 2021

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Dzień dobry .

Od ponad dwóch lat mam tego kwiatka .Byłam przekonana,ze posiada tylko liście i tylko one będą rosnąć,natomiast dwa dni temu zauważyłam ,ze ze środka wyrasta kwiat Nie mam pojęcia co to za kwiatek chciałabym się dowiedzieć,żeby ewentualnie zajmować się nim w odpowiedni dla niego sposób będę wdzięczna za pomoc
Martyna2105 19:33, 02 mar 2021

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Basieksp 19:42, 02 mar 2021


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Według mnie to kliwia
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Martyna2105 11:34, 13 mar 2021

Dołączył: 20 paź 2020
Posty: 11
Dziękuje za pomoc to faktycznie kliwia,nawet nie znałam takiego kwiatka
Albania 05:34, 04 kwi 2021

Dołączył: 04 kwi 2021
Posty: 2
Wiecie może co to za roślinka?
Moje przypuszczenia to:
Gerbera, Nagietek Lekarski lub Słonecznik Szorstki.
Ale nie ma pewności, to może być jeszcze coś innego.

Poniżej dwa zdjęcia:










Znalazłem gdzieś jeszcze dwa inne zdjęcia, ale nie mam pewności czy to jest to samo:



Albania 16:47, 10 kwi 2021

Dołączył: 04 kwi 2021
Posty: 2
Rozpoznana. Jest to Chryzantema Żółta Wiking.
Są one często wykorzystywane za granicą na uroczystościach ślubnych.
Więc może to być odmiana jednoroczna szklarniowa na kwiat cięty.
Niestety nie mam pojęcia jaka jest ich nazwa łacińska.
Chciałbym kupić nasiona.




veva 20:23, 06 wrz 2021

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 101
Wie ktoś co to za kwiat? Dostałam sadzonki (wyrastają z cebulek) i nie wiem jak z nimi postępować, a zależy mi bardzo żeby przetrwał.
Gardenarium 08:29, 04 gru 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jest to zefirant, roślina cebulowa na późne lato i nie jest to roślina domowa, a ogrodowa. Jednak nie jest całkowicie wytrzymała na mróz, stąd trzeba ją wykopywać przed zimą, jak mieczyki i dalie.


Cebulki sadzi się wiosną pod koniec kwietnia do gruntu lub do doniczek. Zefiranty lubią słońce i przepuszczalną ziemię. W naturalnych środowiskach występowania (Ameryka Północna i Południowa) kwitną po okresach suszy, gdy nastaje pora deszczowa. U nas więc nie lubią przez większość lata zalewania, ale pod koniec lata warto więcej podlewać. To sygnał do rozpoczęcia kwitnienia, jak w naturze.

Uprawa w doniczkach jest o tyle wygodna, że łatwo potem je przenieść na zimowanie w suchycm i chłodnym pomieszczeniu. Jeśli rosną w gruncie - wykop cebulki i przechowaj do następnej wiosny.


Więcej informacji w artykule

https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/97-zimowity-krokusy-jesienne-oraz-inne-rosliny-cebulowe-kwitnace-jesienia

Zephyranthes candida




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
veva 14:41, 02 lut 2022

Dołączył: 08 lut 2018
Posty: 101
Bardzo dziękuję za pomoc. Bardzo mi Pani pomogła
ama 11:49, 02 paź 2022

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 12
Dzień dobry...zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji tego otóż domowego kwiatka.
Podejrzenie padało na Hoye ale chyba jednak inaczej kwitnie.
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam cieplutko


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies