Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Rozpoznawanie roślin domowych

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozpoznawanie roślin domowych

Joku 12:19, 02 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Wygląda mi na hoję, młode okazy. Krótko po sadzonkowaniu. Jest ich kilka odmian. Te o żółtawych liściach - odmiana? pochodzące z niedożywionego okazu? czy efekt oświetlenia podczas wykonywania zdjęcia? Pokaż za kilka miesięcy, będzie łatwiej rozpoznać.

Piszesz o kwiatach - jeżeli masz zdjęcie to pokaż.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Basieksp 15:13, 02 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10210
Mi też wygląda to na hoję.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
ama 18:25, 02 paź 2022

Dołączył: 26 kwi 2011
Posty: 12
Błędnie się wyraziłam, nie chodziło mi o kwiaty, lecz potocznie roślinę nazwałam kwiatem
Załączam jeszcze trzy zdjęcia...
Mi się również wydawało, że to Hoja, ale czy Hoja wypuszcza takie jakby pręciki widoczne na foce?

Joku 16:50, 03 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Hoja ma inne kwiaty, sprawdź peperomię. Tych jest kilka odmian.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Rado 18:09, 03 paź 2022

Dołączył: 03 paź 2022
Posty: 1
Cześć, witajcie.

Co to za roślinka? Marnieje u mnie już ze trzy lata i powoli tracimy nadzieję, że się dogadamy. Dorasta toto do ca 50 cm. wysokości, ale nie jest ani pnączem, ani się nie płoży jakoś specjalnie. Łodyżka jest dość sztywna, lecz nie na tyle, by utrzymać roślinę dłuższą, niż tych 40-50 cm.

Strasznie zmanierowana. Przez trzy miesiące rośnie sobie spokojnie, później jednej nocy potrafi zmarnieć jak mrożony szpinak. Ale zabić ją też ciężko, bo odrasta dość chętnie.

Potrzebuję jakiejś instrukcji do tego, bo nie wiem jak z nią postępować.

Na zdjęciach to resztki po operacji sprzed kilku tygodni, kiedy to poszła "w szpinak". Jak widac na pierwszym zdjęciu ścięte gałązki w wodzie za chwilę się ukorzenią i wszystko zacznie się od nowa.




Joku 18:36, 16 paź 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
To jest niedośpian (hypoestes), są odmiany o różnych kolorach i różnych wzorach liści. O ile sobie dobrze przypominam miałam go kiedyś, dawno temu ale jakoś mi w pamięć nie zapadł. Chyba szybko mi się znudził. Była wtedy moda na ogródki w szkle (teraz wróciła) i był stosowany do takich kompozycji. Jeżeli sadzonki się tobie ukorzeniają to ja bym go traktowała jako roślinę coś w stylu roślin jednorocznych w ogrodach czyli jak zbrzydnie to wywalam robiąc wcześniej sadzonki i uzyskując w ten sposób nowe okazy. W googlach trochę o nim jest, poczytaj. Myślę ze dobrze zrobiłoby mu też uszczykiwanie czubków pędów, być może by się zagęścił.
Życzę powodzenia w uprawie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Boszka 18:51, 08 sty 2024

Dołączył: 08 sty 2024
Posty: 1
Dzień dobry, dostałam sadzonkę roślinki, pięknie rosła nagle takie coś. Czy ktoś rozpoznaje te roślinkę i wie może co jej dolega? pozdrawiam serdecznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies