Gdzie jesteś » Forum » Oddam » Tykwa pospolita - Lagenaria siceraria

Pokaż wątki Pokaż posty

Tykwa pospolita - Lagenaria siceraria

Martek 02:08, 05 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ale nie ładnie Wam wytłumaczyłam ,ale to kolejna nieprzesypiana noc i mam już dość i tych zdjęć i tego komputera.Jak mi minie poszukam moich tykw.Większą sztuką jest wysuszyć tykwę ,a szkoda piękne z niej są lampiony Napiszę również jak Was interesuje co z nią jak już dojrzeje
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Emilianoparm... 07:52, 05 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
Dzięki Marto
Wiesz ja kombinowałem jak mogłem bo będzie już z 8 lat jak ją sadziłem i nie było wtedy gdzie szukać pomocy, nikt nie wiedział jak ona się zachowuje u nas i nawet nasiona było ciężko zdobyć. Co do siania to te z gruntu gdyby nie susza okropna (taka patelnia) przez prawie 2 miesiące to jestem pewien, że by zdążyła akurat w tamtym roku, ale po pierwszych doświadczeniach uznałem że jednak trzeba z parapetu siać i później robiłem już tylko w ten sposób. No ale jak nie urok to...nie powiem co....i ładne czterolistne roślinki wsadzone w grunt stały w wodzie bo rok był deszczowy skrajnie inny od poprzedniego i słońca nie było wcale. Sadziłem też w różne miejsca, w półcień dałem dużo roślinek ale większość takich słabszych bo mi wzeszło więcej niż sądziłem i zwyczajnie nie miąłem gdzie ich upchnąć. Dorodne sadzonki dałem w słońce, mega słońce, i niszczące słońce w celach eksperymentalnych....ale nie było słońca więc w każdym miejscu było to samo. Po tych eksperymentach doszedłem już do takich wniosków jak piszesz, czekam tylko na normalny rok bez skrajnych warunków pogodowych. Co do instrumentów to jak znajdę notatki to napisze kompendium o tykwie
dzięki za info
pozdrawiam
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Martek 09:58, 05 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Cześć Emil
Ja wiem co dalej się robi z tykwą Ale to kochany nie takie proste!))
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
hanka_andrus 15:39, 07 lut 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Emilu,ja chcę nasiona!Proszę!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Emilianoparm... 18:08, 07 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
hanka_andrus napisał(a)
Emilu,ja chcę nasiona!Proszę!

ok jak się namierzymy to przyniosę
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Martek 01:34, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Niewiele więcej były większe jak je zbierałam.Dostałam sadzonkę od koleżanki .Nie najciekawsza odmiana ,ale pomyślałam ,że może łatwiej będzie ją wysuszyć na grzechotkę .Nawet widać,że jest dość poręczna kształtem do tego celu.
Moje tykwy były ładniejsze i zdecydowanie większe,ale nie mogę odnaleźć konkretniejszego zdjęcia z ich podobizną
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 01:35, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Mogę zapowiedzieć śmiało zabawę w wytęż wzrok i znajdź na obrazku tykwę ))))Powodzenia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
monteverde 01:37, 09 lut 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
stoi na podłodze po prawej) dużaaaaaaa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Emilianoparm... 07:54, 09 lut 2011


Dołączył: 28 wrz 2010
Posty: 824
ja tam widzę nawet dwie
a masz Marto nasiona tych tykw???
bo moje są inne kształtem
____________________
Mój ogród.....czyli bardzo wredny kawałek planety;)
Martek 10:13, 09 lut 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Emilu te małe o bladozielonym kolorze ,wywaliłam,ale myślę ,że koleżanka może zostawiłam jakąś z nasionami -zapytam .Mam jedną tykwę z tych większych i tam grzechoczą nasiona .
Z tego zdjęcia co wrzuciłeś wynika ,że późno były owoce ,one pewnie też byłby podobne do tych większych,podobną fazę rozwoju mają.A ta jasna od razu Tworzy taką "gruszkę"?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies