Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogrodek w UK

Pokaż wątki Pokaż posty

ogrodek w UK

ewa_o 19:00, 20 wrz 2012

Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 6
Witam wszystkich serdecznie, podgladam Was od jakiegos czasu dzis postanowilam sie odezwac, przepraszam za brak polskich znakow, mieszkam jak tytul wskazuje w UK; rok temu zamieszkalismy w w domku szeregowym; zarowno dom jak i ogrod byly w oplakanym stanie, ale powoli ograniamy, do tej pory koncentrowalismy sie na wnetrzu teraz czas na ogrod; zostal wyczyszczony, ziemia przekopana i ubita ponownie pod trawe; teraz czeka nas nawiezienie czarnej ziemi (Szefowa zdaje sie zwie ja kartoflowa) a potem rozwiniecie trawy; M jest zwolennikiem trawnika od plotu do plotu ja jednak chcialabym torche roslin przy tarasie i wzdluz plotu; roslin mam niewiele pomyslow jeszcze mniej; nie bede oryginalana jak powiem, ze zarowno kule bukszpanowe jak i hosty i zurawki podobaja mi sie bardzo wiec chcialabym je gdzies umiescic; ogord jest dosc sloneczny, slonce wstaje po stronie lewej i zachodzi po prawej, latem swieci dosc dlugo, taras jest nasloneczniony caly dzien, zato dol ogrodu jest zacieniony przez drzewa sasiada;
moze ktos mialby ochote podzielic sie jakims pomyslem? bylabym wdzieczna, pozdrawiam ewa






____________________
Gardenarium 19:39, 20 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj, ach jak kocham Anglię, nawet sobie nie wyobrażasz

Co roku kilka razy jeżdżę "na ogrody" i rozkoszuję się pięknymi widokami.

W Twoim ogrodzie, aby było jak najwięcej trawnika, można by fajnie wytyczyć rabaty proste, albo w formie "zygzaków". Czyli placyk zabaw dla dzieci zrobić prostokąt i wysypać korą, gdzieś zrobić rabatę wyżwirowaną, pozostałe wykorowane. Musisz zrobić plan (rysunek) ogrodu (rzut z góry) i nanieść domek dla dzieci. Karpę (korzeń) w rogu ogrodu wykarczować, bo tam można posadzić ładne drzewo.

Coś jakby na ten wzór

To projekt robiony przeze mnie dla GabiKa, u Ciebie proporcje są nieco inne, ale chodzi o styl.







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewa_o 19:59, 20 wrz 2012

Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 6
dziekuje za blyskawiczna odpowiedz; GabiKa podpatruje codziennie, sama myslalam o tym by odgapic conieco niestety korzen jest ogromny i obawiam sie, ze bedzie musial zostac, M wykarczowal 5 innych przy tym sie poddal , myslalam by poustawiac tam donice jakos obsadzic, malo tego mam jeszcze jeden pod korytkiem z truskawkami...
____________________
ewa_o 14:45, 21 wrz 2012

Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 6
narysowalam bardzo nieudolny plan, pokaze tez co mam juz wsadzone
borowka amerykanska i truskawki musza zostac
w rogu rododendron (tak mysle) rosl ogromny na samym srodku ogrodu, niestety ekipa sprzataniowo-demolujaca w postaci dzieci naszych i znajomych ogolocila wszystko wraz z nim, jak sie zorientowalamm to juz tylko te dwa kikuty zostaly, posadzilam w rogu, gdzie nikt go nie ruszal i wypuscil listki, nie wiem czy trzymac go?
i jeszcze cos co mam od tesciowej, jak przywiozla to byl to taki jeden maluski kikutek z listkiem, ale jak widac ma chec przetrwania, bo wypuscilo wiecej galazek i lisci
i widok na taras od strony domku, pozdrawiam




____________________
ewa_o 14:48, 21 wrz 2012

Dołączył: 20 wrz 2012
Posty: 6
dodam jeszcze, ze pod domkiem dla dzieci ma powstac cos w rodzaju mini-komorki (dojda scianki i drzwi) zeby bylo gdzie schowac kosiarke itp.) potrzebne jest rowniez miejsce gdzie bedzie mozna postawic grill (taki przenosny).
____________________
popcorn 15:14, 21 wrz 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny mini ogródek; nie dziwię się że podglądasz GabiKa, też ma chusteczkowy ogródek; wszystko musi miec swoje miejsce; na projekcie Danusi jest sporo traw, zurawek i bukszpanowych kul, mysle wiec ze masz wszystko jak na tacy - nic tylko się inspirować.
Powalczcie jeszcze z tym korzeniem, bo ewidentnie zawadza - mógłby tam stać gril (zamiast łąweczki u GabiK), ale on bedzie przeszkadzal... powodzenia, bede podgladac!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies