Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Murzynek z czekoladą i wiśniami

Pokaż wątki Pokaż posty

Murzynek z czekoladą i wiśniami

anula_wn 10:15, 27 wrz 2012


Dołączył: 08 cze 2011
Posty: 7829
na prośbę Bogdzi przepis na murzynka.
Polecam, bo jest pyszny i mocno czekoladowy
ja dodałam kawę rozpuszczalną
przepis pochodzi z
http://www.kwestiasmaku.com/blog-kulinarny/murzynek-z-czekolada-i-wisniami/




Murzynek z czekoladą i wiśniami
Z aromatem kawy

Można zrobić z malinami zamiast wiśni.


Składniki:

• 200 g masła
• 1 i 1/3 szklanki cukru
• 1 opakowanie cukru wanilinowego lub 2 łyżeczki ekstraktu z wanilii
• opcjonalnie - 3 płaskie łyżki kawy zbożowej (lub 3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej)
• 100 g ciemnej gorzkiej czekolady
• 3 jajka, oddzielnie żółtka od białek
• 1 i 1/2 szklanki mąki pszennej
• 2 łyżeczki proszku do pieczenia
• 300 g wiśni (świeżych lub mrożonych, z kompotu lub syropu) + 7 łyżek soku z wiśni lub kompotu
• 3 łyżki mąki ziemniaczanej lub pszennej do obtoczenia wiśni

Na polewę:

• 50-100 g czekolady

Przygotowanie:
• Jeśli używamy mrożonych wiśni należy je wcześniej rozmrozić na sitku i osuszyć z soku. Sok zachować. Wiśnie z kompotu odcedzić, zachować część kompotu.
• Tortownicę o średnicy 26 cm posmarować masłem i wyłożyć papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzać do 180 stopni.
• Do garnka włożyć masło, roztopić na małym ogniu mieszając. Dodać cukier, cukier wanilinowy i kawę zbożową i mieszając rozpuścić na małym ogniu. Odstawić z ognia, dodać czekoladę i mieszając roztopić. Dodać sok z wiśni i wymieszać. Masę ostudzić (może być lekko ciepła). Odłożyć pół szklanki masy na polewę. Do reszty dodać żółtka i wymieszać, odstawić.
• Mąkę przesiać do czystej miski razem z proszkiem do pieczenia. Dodać ją do masy czekoladowej w 3 partiach, za każdym razem dokładnie mieszając łyżką. Białka ubić na sztywną pianę i dodać do masy, delikatnie wymieszać łyżką.
• Masę wyłożyć do tortownicy. Osuszone wiśnie obtoczyć w mące ziemniaczanej i wyłożyć na powierzchni ciasta. Część wiśni powciskać do środka ciasta. Wstawić do nagrzanego piekarnika i piec przez 45 minut. Wyjąć z piekarnika.
• Do odłożonej masy na polewę dodać roztopioną czekoladę i wymieszać. Rozprowadzić po cieście.
____________________
anula mój mały raj na ziemi
Bogdzia 21:12, 27 wrz 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Dzieki Anula , wygląda świetnie Wypróbuję.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Sebek 21:11, 28 wrz 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jadłem Był przepyszny!!!!
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Bogdzia 19:18, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
W końcu znalazłam czas by go zrobic. Jest pyszny ale bardzo sycący i kaloryczny, ale to już dawno wiadomo że co pyszne to kaloryczne. Dzieki za fajny przepis i pyszne ciasto.

____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Pszczelarnia 12:19, 11 gru 2013


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Anula dzięki, mój M. gustuje w takich smakołykach.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies