Gdzie jesteś » Forum » Ochrona przed chorobami i szkodnikami » Mikoryza

Pokaż wątki Pokaż posty

Mikoryza

tomasz_holch... 22:18, 12 maj 2015

Dołączył: 11 maj 2015
Posty: 9
Dziękuję za pomoc co do brezentu to niestety był koniecznościa , wokół puste pola , skrzyp rośnie na potęgę z wszelkimi rodzajami traw, w domu mieszkają starsze osoby, które nie poradzą sobie z ciągłym pieleniem.


Brezent aktualnie jest w połowie podniesiony, pod nim znalazłem bardzo dużą ilość slimaków żerujących na grzybach.

Czy ślimakom raz na jakiś czas robić wyprowadzkę na pole obok ?
magdala 17:59, 04 cze 2017


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 78
Witam, interesuje mnie temat mikoryzy dla drzew liściastych .
Mam 3 letni żywopłot bukowy , rośnie pięknie, za wyjątkiem odcinka , który ma bardzo bliskie sąsiedztwo brzozy - wiadomo , brzoza zabiera im całą wodę.
Czy jest szansa , ze mikoryza pomoże bukom w pobieraniu wody na tyle, ze zaczną rosnąć?
Czy raczej przy tak bliskim sąsiedztwie brzozy jest to skazane na porażkę?
____________________
Między ogrodami... Zapraszam, Magda.
MartiniR 21:21, 24 kwi 2019

Dołączył: 19 lis 2015
Posty: 3
Witam, czy pod trawnik na nędzne ziemi (klasa 6) i podłoże piaszczyste orazwvtym samym podłożu pod thuje można jeszcze dać mikoryzę i potem tylko nawodnić..? Trawnik zaczął po zimie i suchym zeszłym roku wpadać i zostały miejscami tylko kępki... Nawet chwasty nie wszystkie idą lub są w wersji 0,5 cm od ziemi i juź kwiatek....
Dodatkowo część thuji lekko brązowego na końcach.... Magiczna siła "dolistnie " powinna pomóc.?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies