Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Może sielski ogródek?

Pokaż wątki Pokaż posty

Może sielski ogródek?

AniaDS 19:10, 08 paź 2012


Dołączył: 25 sty 2011
Posty: 5078
Trzymamy .
____________________
Ania i róże i cała reszta :)
Joaska 19:26, 08 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Ja też trzymam bo ciekawa jestem jakie zmiany zaplanujesz.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
gunia1990 19:39, 08 paź 2012


Dołączył: 10 maj 2012
Posty: 156
oś może być u Ciebie przesunięta, albo oś domu może stanowić os poboczną... w każdym razie trzymam kciuki za wenę
____________________
Pszczelarnia 21:07, 09 paź 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I ja trzymam. A co jest Ci bliskie dla tego miejsca, czemu ono ma służyć? Może falujące rabaty naturalne z szkieletem podobnym jak w innych częściach ogrodu? Albo szpaler drzew? I jakieś proste nasadzenia?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Przetacznik 19:09, 10 paź 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Ja oczywiście za sielskim klimatem jestem, za puszczeniem wodzy fantazji i pogodzeniem się z odrobiną przypadkowości bo planowy ład , symertrie i formowania już masz. wyobraziłam sobie żwirową nieregularną ścieżkę pośród plam kosmosów, kocimiętki, szałwi, łubinów, malw, rumianków, dalii, maków, dzwonków, macierzanek... Ale co oznacza sielski ogródek dla Ciebie, to na razie tajemnica...
____________________
vita 00:18, 13 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Dzięki dziewczyny,
Co jest mi bliskie dla tego miejsca i czemu ma służyć? Tak naprawdę to nie wiem.
Udało się tę działkę dokupić od sąsiadów. Urządziłam tam warzywnik z tunelem na pomidory (zaliczyłam i ten epizod, ale to już przeszłość), ciągle jest jeszcze mój rozsadnik, posadziłam tam trochę róż historycznych i hortensji. Drewniany domek ma pełnić funkcję dodatkowego garażu i narzędziowni.
Cały teren ma dwie strefy, cienia i słońca. Cienista rabata już jest zaczęta. Pozostaje reszta, którą będę musiała rozrysować. Pocieszam się, że zima długa, więc może zdążę?

Weroniko, nie wiem, czy to kwestia charakteru, okoliczności, czy złośliwość losu, ale te naturalne efekty to dużym łukiem mnie zawsze omijają. Ale tak właśnie pojmuję tę tytułową sielskość, jako przeciwieństwo dla ładu, w pozostałej części ogrodu. Hmm...to, co widać tuż poniżej, to rozsadnik z bodziszkami, całkiem naturalnie wygląda. Wygląda naturalnie?




To fragmenty cienistej rabaty.







Trawiłam kolor bejcy przez kilka dni. Zostaję przy naturalnym kolorze.
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Przetacznik 16:19, 14 paź 2012


Dołączył: 09 maj 2012
Posty: 1544
Bodziszkowy akuratny bardzo, tak, naturalny. Ja też nie wiem w zasadzie jak się robi takie sielskie ogrodowe przestrzenie... Próbowałam onętki posiać - wzeszły 4 sztuki, próbowałam len pod oknem, nie szczędziłam nasion - wyrosły 3 niepozorne łodyżki... Za to mam nadzieje na ładny efekt - szałwia omszona sprawdza się na działce, bardzo się wysiała, rośnie wysoka, pomiędzy nią szczypiorek, liatrie i w czerwcu powinna wyglądać okazale.
A sielskości życzę jak najbardziej : )
____________________
ewalm 23:37, 14 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
A jakie wymiary ma ten fragment ogrodu?
i gdzie jest strefa cienia a gdzie słońca?
____________________
Ogródek na trzy lata
popcorn 11:06, 15 paź 2012


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiktorio bardzo fajny domek! Dokupienia działki od sąsiada zazdroszczę, sama bym chciała! Cienista już Ci naturalnie wypada - myślę że (oglądając Twój ogród) sama wymyślisz i będzie cudnie!!! Przejrzałam wątek od początku i tak sobie pomyślałam ze chciałabyś jakąś odmianę od ścieżek, pokoików i żywopłotów, a tu proszę - propozycje z regularnymi ogrodami angielskimi...

Może zaznaczyłabyś na tym planie strefę słońca i cienia? Do słonka róże, bodziszki, rozchodniki, jarzmianki, zawilce, trawy mi się widzą...
____________________
Mój nowy ogródek
vita 21:08, 16 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3836
Będę miała z tym kawałkiem ogrodu problem.
Domek pomalowany (lazura sosna skandynawska), nie podoba mi się, ale trudno. Za kilka lat będzie potrzebował konserwacji, stonuje się czymś chłodniejszym.
Zastanawiałam się nad propozycją guni, z tymi dwiema osiami, kto wie, czy tak się nie stanie.
Ewalm, ogródek ma 600 metrów, strefa cienia jest po lewej stronie, na moim planie VI, wzdłuż ciągu tuj, które mają już ponad dwa metry wysokości. Cały ogródek jest nimi obsadzony, będzie zielony pokój.



Używam jeszcze tego, naprędce naszkicowanego planu, jak będę miała chwilę czasu zrobię staranniejszy.

Weroniko, zrobiłam rozsadnikowy rekonesans, coś sielskiego, w większych ilościach by się znalazło.
Domek dostanie do towarzystwa grujecznika, któremu wyprowadzę kilka pni, to pomysł sprzed godziny, z wątku Ewy Pszczólki. Mam jeszcze kolekcję floksów i piwonii botanicznych.
Karola, trawy-tak!


____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies