Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Ogród Mar i Mutra w Blanes

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Mar i Mutra w Blanes

Gardenarium 18:59, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Dziękuję za przepiękną relację, widziałam ten ogród w kanadyjskim serialu o ogrodach. Na pewno muszę tam zawitać kiedyś.

Uwielbiałam kaktusy, teraz mam do nich sentyment... to od nich wszystko się zaczęło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ewalm 19:02, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
I przechodzimy pod kolejną pergolą obsadzoną roślinami owadożernymi:



z pięknymi daturami :


____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 19:06, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Gardenarium napisał(a)
Dziękuję za przepiękną relację, widziałam ten ogród w kanadyjskim serialu o ogrodach. Na pewno muszę tam zawitać kiedyś.

Uwielbiałam kaktusy, teraz mam do nich sentyment... to od nich wszystko się zaczęło


Danusiu, Gabi - ależ jesteście szybkie! A ja dopiero jeden folder zdjęć przejrzałam i jeszcze nawet do strefy śródziemnomorskiej nie dotarłam. Kaktusy są tam rzeczywiście bardzo piękne, ale to zaledwie ułamek tego ogrodu
____________________
Ogródek na trzy lata
ewalm 19:14, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Pergole i zielony gąszcz żegnają odwiedzających wielką hortensją, dalej jest miejsce przy głównej ścieżce, gdzie wszyscy zainteresowani mogą zrobić sobie zdjęcie z papugami siedzącymi na ręce lub ramieniu. I można iść w stronę małej kawiarenki, ale niestety ta część spaceru musi zaczekać - czas zrobić dzieciom kolację





[
____________________
Ogródek na trzy lata
Kuklik 20:00, 17 paź 2012


Dołączył: 02 cze 2012
Posty: 1921
Czekam na ciąg dalszy O tym ogrodzie nie słyszałam, ale Katalonię uwielbiam... byłam tam dopiero raz, ale bardzo bym chciała wybrać się znowu... zakochałam się w Gaudim i Barcelonie A teraz ten ogród...super Zajrzę później.
____________________
Iza Wszystko czego potrzebuję to dom pełen książek i ogród pełen kwiatów
Moniika 20:12, 17 paź 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
Piękny zdjęcie świetne. Fajnie sie ogląda , pozdrawiam m
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
wronada 21:19, 17 paź 2012


Dołączył: 15 lis 2011
Posty: 168
Bardzo ciekawie opisujesz, czuję się jakbym tam była i przechadzała się z Tobą. Widok przepiękny te rośliny kilka razy większe niż te które widzimy u nas.Dziękuję za wycieczkę pokaż więcej.
____________________
Danusia - Mój ogród ciągle w budowie
ewalm 23:18, 17 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Izo - ja też wcześniej nie słyszałam , warto go zobaczyć, mnie się bardzo podobał bo nie wygląda jak kolekcja gatunków, ale naprawdę jak ogród. O Gaudim niedawno pisałam u siebie w wątku.

Moniko, Danusiu - cieszę się, że Wam się podoba napisze dalej, ale już nie dziś. Przede mną jeszcze dwa foldery zdjęć. Pewnie dopiero w piątek wieczorem (jutro urodziny Średniego, a w piątek mam egzamin z niemieckiego, powinnam się uczyć). Dobranoc.
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 23:40, 17 paź 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Dobranoc Ewo, fajnie , że znowu mamy okazję zobaczyć inny ogród
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ewalm 00:11, 22 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Ostatnio skończyłam opis na okolicach kawiarni. W jej pobliżu można zobaczyć jak nieproporcjonalna wydaje się Stipa tenacissima w zestawieniu z palmą:





chociaż nie wszystkie palmy są tak "solidnie zbudowane":



jest tam też bardzo ładne źródełko z wodą pitną:



____________________
Ogródek na trzy lata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies