Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała rabata od początku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała rabata od początku.

nieszka 10:29, 26 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Przeglądam katalog roślin i z tego co widzę to najwyżej rosnący z bordowych form kulistyczch jest Atropurpurea Nana - 0,6 m.
Bagatelle - 0,4 a Admiration 0,5,.
Chyba że dasz może pod miłorzęb berberysa Aurea ( doasta do około 1m) a dla kontrastu zamiast ostokrzewa zurawkę którąs z bordowych.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewalm 12:10, 26 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Sam ML na tle jasnej ściany będzie słabo odbijał, potrzeba mu ciemniejszego towarzystwa, może Gracilimus? Troszkę wszedłby w okno, ale chyba nie przesadnie. To może fajnie wyglądać też przez okno. Można zrobić tak na przykład zrobić: w szerokom końcu miskanty, w wąskim miłorząb, wypełnić żurawkami, ale trzeba starannie dobrać kolory, raczej bym nie wybrała żadnych jaskrawo żółtych ani karmelowych, tylko ciemna bordowo-zieloną (stara dobra Palace Purple byłaby dobra - jest duża i ma jasne kwiatki, całe chmury - albo jakaś nowsza podobna odmiana), a jasną taką jak Mint Julep, zielona z "mroźnymi" rysunkami na liściach i niższą od tej ciemnej. I kwitnąca na różowo albo czerwono. Ściana wschodnia powinna byc dla nich ok, ale trzeba by jeszcze ocenić czy nie za dużo słońca.



____________________
Ogródek na trzy lata
magos 12:11, 26 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
No to dobry pomysł.Bo kulki 3 mam po drugiej stronie rabaty, a żurawek bordowych mam trochę i będę mogła zrobić trochę sadzonek w przyszłym roku!Dzięki!
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 12:14, 26 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Ewa - też fajnie.Mi się ten stożek też podoba i coś muszę połączyć, a te żurawki na pewno dam.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
nieszka 12:55, 26 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Uwielbiam rysunki Ewa!
Gosia ja bym robiła zgodnie z projektem Ewy. Jest super!
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
ewalm 13:06, 26 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Magos - można zrobić stożek tam gdzie zielony miskant, Ja sama nie za bardzo lubię połączenia stożkowo-kulkowe i niechętnie je wymyślam, ale wiele osób lubi (wiem, w ogóle co ja robię na Ogrodowisku ). I wolałabym poduchy zamiast regularnych kulek : ) To już kwestia osobistych upodobań. Stożek w odróżnieniu od trawy będzie całoroczny, może to dla Ciebie zaleta. Trawa z kolei jest bardziej "miekka" w rysunku, wydaje mi się przytulniejszym towarzystwem dla użytkowników tarasu i daje więcej ruchu na rabacie. A pokażesz tę druga stronę rabaty?

A patrząc od strony technicznej: czy tam spada śnieg zima z dachu albo gdzieś leje się woda itd. ?

Nieszko, dziękuję ; ) Tak mi się miło zrobiło, a wczoraj miałam taki smutny dzień.
____________________
Ogródek na trzy lata
magos 14:15, 26 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Z tym śniegiem to muszę popatrzeć tej zimy.Ale nie powinno być za bardzo.
Jest trochę bardziej wilgotno niż w innych rejonach ogrodu, ale woda też się nie leje.Poszukam zdjęć z drugiej strony albo zrobię nowe.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 14:21, 26 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264


Nie wiem czy coś będzie widać...Są tam tuje, drzewa(wiśnia ozd., klon Flamingo, modrzew pendula, wiąż wredei), hortensje, różaneczniki, żurawki i hosty.Też tam są tuje danica, kule bukszpanowe.
Niestety mój ogród nie wygląda tak jak bym chciała, a nie mam za grosz talentu artystycznego.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies