Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała rabata od początku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała rabata od początku.

magos 09:15, 19 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Witam,
muszę wymyślić coś z sensem, aby obsadzić rabatę pod domem.Jest to ściana wschodnia.Od lewej jest taras.
Jeszcze nic tam nie rośnie, więc może uda mi się , z Wasza pomocą, mieć jedną rabatę ładną.
Ten kawałek wygląda tak:

Pomysł mam taki:


Czy to ma wygląd?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
magos 08:27, 20 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Moja druga wizja:

Od lewej:
Dereń Elegantissima, tuja jakaś kulista, miłorząb Mariken podsadzony małymi berberysami.Dereń podsadzony bordową żurawką, tuja - jałowcem.
Jak Wy to widzicie?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
majkamaj 12:54, 20 paź 2012


Dołączył: 15 sty 2012
Posty: 110
Hej, Magos. Chociaż bardzo lubię hortensje, to podoba mi się Twoja druga wizja. Będę do Ciebie zaglądać.
____________________
Pozdrawiam, Marzanna
magos 13:46, 20 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Fajnie, ciesze się!
Mnie też się podoba drugi pomysł.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
ewalm 00:43, 24 paź 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Witaj Gosiu, a strona wschodnia oznacza w tym przypadku ile słońca w ciągu dnia?
Dereń Elegantissima rośnie naprawdę duży i zasłoni okno, niższy jest 'Ivory Halo'. Jałowiec od wschodu może mieć kłopoty z ładnym wzrostem, to roślina na stanowisko słoneczne.

Czy dom jest jeszcze niewykończony? Jeśli tak, to jaki planujesz kolor elewacji?
____________________
Ogródek na trzy lata
magos 14:57, 24 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Kolor elewacji - jakis jasny, może nawet biały.Będę sadzic wszystko wiosna, po zrobieniu elewacji, ale już się zastanawiam jak to zaplanować, żeby to było przemyślane, anie jak zwykle...
Dosyć długo jest słońce, tak do 14 minimum.Coś fajnego bym dała pod oknem, bo to jest też bok tarasu.Nie może być kolczaste.I tam jest najwięcej cienia, bo taki zaułek.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Tess 15:25, 24 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Druga wersja wydaje się lepsza, bo w pierwszej za duzo się dzieje
Jeśli rozważamy wersję drugą, to zamiast jałowców widziałabym coś innego, np. trawki.
Ale wydaje mi się, że i w drugiej zbyt duża różnorodność w tych wyższych nasadzeniach.
Koniecznie chcesz tam derenia?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
magos 19:11, 24 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Niekoniecznie.Ja w ogóle bym wdzieczna była za inne propozycje.Moje wersje są takie sobie i sama nie mam do nich przekonania.Bardzo bym chciała natomiast miłorzęba....
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
nieszka 22:06, 24 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
to ja podunę swoją propozycję.
A jakie wogóle ma wymiary ta rabata?
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
nieszka 22:08, 24 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Albo zmiast żurawek mogą być berberysy, tylko nie wiem czy tam nie za mało światła na nie i czy będą się ładnie na bordowo przebarwiały.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies