Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mała rabata od początku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Mała rabata od początku.

magos 08:21, 25 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dzięki Nieszka.
Myślę, że mogą być i żurawki i berberysy.Obserwowałam i jest dużo światła.
Ta rabata jest na 3 metry długa, ale przy tarasie na głębokość ma ok 1,5 m ale po prawej stronie to juz ok. 0,5 meta i zwęża się do prawie zera.
Jedna tuja się zmieści, ale te dwie po prawej już nie wejdą.Ale ten układ podoba mi się.Miłorząb musiałabym niziutki kupić?Bo do okna z ziemi jest ok 1 m.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
nieszka 11:05, 25 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
No tak, raczej niższy musiałby być miłrząb żebyś z okna deliatnie dostrzegała jego fryzurę.
Jak tam masz tylko 0,5 m to może jakiś inny mniejszy stożek np buszpanowy...
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
Tess 16:09, 25 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Znalazłam dla Ciebie kilka propozycji (robionych dla innych). Poogladaj i powiedz, co Ci jest najbliższe

Tu projekt Gosi, robiony dla monitki:



http://www.ogrodowisko.pl/watek/1792-rabaty-do-wymiany?page=12

Szkic robiony przez Ewam też dla monitki:

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1792-rabaty-do-wymiany?page=13

____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nieszka 17:07, 25 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Troszkę poprawiłam.
Zamiast żurawek może być jeszcze Ilex crenata "Golden Gem - ostrokrzew.
http://www.ogrodowisko.pl/watek/112-ilex-crenata-golden-gem-ostrokrzew-odm-zolta

____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
magos 19:08, 25 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Bardzo Wam dziękuję.Wszystko mi sie podoba.Najbardziej bym chciała cos pomiedzy:szkic robiony przez Ewam też dla monitki i przez Ciebie Nieszka, tylko tego miło miłorzęba(bardzo bym go chciała) dałabym na prawo od okna a nie pod.Nie chcę, żeby mi światło później zasłaniał.
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Tess 19:21, 25 paź 2012


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
A ta rabata musi się zwężać do zera?

To ja Ci pokażę moją rabatę której projekt robiła Danusia. Tylko że moja rabata ma 3,70 na 3,70. I nie mogłam mieć wysokiego drzewka na pniu. Ale Ty właśnie możesz mieć

Ja ją trochę zmodyfikowałam.

Gardenarium napisał(a)
Druga propozycja



1 - miskanty Variegatus lub Morning Light - 5 szt posadzone falą
2 - hortensje Limelight
3 - kule bukszpanowe duże
4 - żółta trawka np. Hakone All Gold albo niekoniecznie żólta, inna może być aby niezbyt malutka była
5 - żurawka
6 - inna żurawka albo coś żółtego ewent. Carex Evergold

Na studzience misa z petuniami, albo studzienka zasypana korą po prostu.



A propozycja Nieszki fajna też jest
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
nieszka 19:55, 25 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
No to jeszcze jeden z miłorzębem obok okna. Na prawo za miłorzębem jest carex Ice Dance a przes stożkiem buszapowym ostrokrzew Golden Gem.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
magos 20:27, 25 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Tess - ta rabata jest na pewno dużo mniejsza i nie da się jej powiększyć.
Nieszka - podoba mi sie ta propozycja.A co jest za stożkiem?A czy sadzisz, ze pod milorzębem mogą być zamiast bukszpanu berberysy np.Admiration?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
nieszka 20:43, 25 paź 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676

Za stożkiem są miskanty. Morning Light może. Nie jest za wysoki, nie przesłoni ci okna. Może byc też Apache, podobny do Zebrinusa z ubarwienia, tylko że niższy.
Admiration to chyba raczej z tych mocno karłowatych. Nie wiem czy odrobinę wyższy nie jest Atropurpurea Nana. Jak będzie coś niewielkiego to ostrokrzew może to zdominować. Chyba że będziesz go przcinała mocniej tak aby roślin pod miłorzębem były zawsze pare centymetrów wyższe.
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
magos 08:10, 26 paź 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
A Bagatelle?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies