Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rabata z iglakami

Pokaż wątki Pokaż posty

Rabata z iglakami

gusian 21:59, 22 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
To mój pierwszy wątek na tym forum, ale od czegoś trzeba zacząć.
Tak jak w temacie interesują mnie iglaki. nie wiem czy w dobrym miejscu umieściłam swój wątek. słabo jeszcze znam to forum...
sprawa wygląda następująco:
mam na moim podwórku taką oto stodołę:


stodoła jest piękna, ale sama w sobie stanowi mało atrakcyjny widok, zwłaszcza ze względu na swą niezmienność chcę ją wykorzystać jako tło. Ona jest czarna, fantastyczna, naprawdę. myślę że wszystko co by rosło przed nią wyglądałoby świetnie.
obsadzam ją dookoła różnymi rzeczami no i mam marzenie rabatki z iglakami. chodzi mi o kompozycję pięciu iglaków, każdy innego koloru i innego kształtu. Ale nie wiem co wybrać, jak już coś znajdę to albo strasznie wolno rośnie, albo z kolei rośnie jak szalone a nie o to mi chodzi. nie chcę żeby te iglaki ją zasłoniły, ale żeby wyrosły powiedzmy na od 0.5 m do 2.5 metrów, żeby się nie rozrastały na boki, bo nie będa mieć tam na to miejsca. naprawdę nie wiem jak to zrobić. macie jakieś pomysły?
cos niebieskiego, coś jasno zielonego, coś ciemnozielonego, coś żółtawego, coś okrągłego, coś stożkowego, coś wysokiego i coś niskiego...
będę ogromnie wdzięczna za jakieś zdjęcia.
i pytanie mam czy taka ściana iglaków nie zaszkodzi stodole? czy trzeba ją jakoś specjalnie zabezpieczyć, na coś zwrócić uwagę żeby nie wiem, nie wilgotniała czy coś?
to jest zachodnia strona, tu gdzie mieszkam są podobno czarnoziemy ale na naszej działce wierzchnia warstwa to less i glina.
____________________
Jagienka
Sebek 22:26, 22 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Witaj serdecznie Myślę, że ten wątek powinien rozwiązać Twój problem Zajrzyj w link w pierwszym poście Danusi
http://www.ogrodowisko.pl/watek/722-ogrod-w-wiekszosci-z-iglakow

Do 10 strony pojawiają się zdjęcia z ponumerowanymi i opisanymi roślinami - na pewno znajdziesz coś odpowiedniego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
gusian 22:28, 22 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
wow, super. dzięki. lecę czytać
____________________
Jagienka
krisec 22:40, 22 paź 2012


Dołączył: 23 paź 2011
Posty: 597
Witaj Jagienka.

Ja bym stodołę włączył w ogród.

Na jej ścianie zawiesił bym pelargonie lub inne roślin by tworzyły piękne pełne wielkie koło, oczywiście rabaty zastosował bym okrągłe nawiązując do pozostałych.

Nie zakrywaj Stodoły będziesz miała majwiększą altanę na ogrodowisku. pokazuj więcej fotek
____________________
Krzysztof . Ogród Szmaragdowy
gusian 22:50, 22 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
hej. dzięki, ja jej nie chcę zakryć, ale to mój podstawowy widok z kuchennego okna, gdy gotuję obiad i zwłaszcza zimą, gdy nic nie kwitnie, jest on raczej przygnębiający. dlatego pomyślałam o tych iglakach. Ale spokojnie, one będą rosły na 1/3 ściany, malutki kawałeczek.
I rzeczywiście chcemy ze stodoły zrobić wielką altanę. ale to kiedyś, kiedyś...
____________________
Jagienka
beta 21:00, 26 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
witam

jakże się ucieszyłam na widok Twojej stodoły

ja również mam szopę, i myslę jakby ją upiekszyć tzn. pewne działania już podjęłam , jeżlei masz ochotę to zapraszam

cisnie mi się na usta-właściciele starych szop-łączcie się

pozdrawiam
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 22:32, 26 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Stodoła wcale nie wygląda na stodołę. Taka zadbana. W otoczeniu pięknych nasadzeń jeszcze zyska
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
beta 07:27, 28 paź 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
znalazłam jeszcze coś takiego http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=ogr%C3%B3d+ma%C5%82o+pracoch%C5%82onny

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
gusian 21:57, 30 paź 2012


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 12
Beta, dzięki za linka, też go znalazłam. Ale muszę przyznać że się nie czuję wcale mądrzejsza. Za dużo tych odmian...
Odwiedziłam także Twój wątek, ale jeszcze nie zdążyłam przeczytać całego. Szopa rzeczywiście niczego sobie
____________________
Jagienka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies