Gdzie jesteś » Forum » Architektura ogrodowa » Szerokość podwójnej bramy wjazdowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Szerokość podwójnej bramy wjazdowej

gruba_dynia 09:52, 24 paź 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Ktoś z was pewnie ma bramę wjazdową podwójną przesuwną, taką że brama cała jedzie w jedną storonę
1. Jaka jest szerokość tego skrzydła bramy? Czy to sa standardy czy robi się na dowolny wymiar?
2. Jaka jest szerokość otworu w murze na tę bramę?
Przymierzam się do wylania fundamentów pod płot i nie wiem jaką mam zostawić odległość bez fundamentów na bramę.
Poradźcie plis
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Madzenka 23:44, 24 paź 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
gruba_dynia napisał(a)
Ktoś z was pewnie ma bramę wjazdową podwójną przesuwną, taką że brama cała jedzie w jedną storonę
1. Jaka jest szerokość tego skrzydła bramy? Czy to sa standardy czy robi się na dowolny wymiar?
2. Jaka jest szerokość otworu w murze na tę bramę?
Przymierzam się do wylania fundamentów pod płot i nie wiem jaką mam zostawić odległość bez fundamentów na bramę.
Poradźcie plis

Kiedyś miałam taka bramę o szerokości 2,5 m, masakara
Widzialam baaaaardzo długie bramy, oceniam na 5 m więc można robić na dowolny wymiar, ale proponuję przejrzeć oferty firm specjalizujących sie w bramach ogrodzeniowych np. Wiśniowski aby sprawdzić co jest standardem
Ja rekomenduję szerokość bramy 4 m - mam dwuskrzydłową ale przy tej szerokości nawet ostro skręcając nie zahaczam o nią a przy 2,5 m to codzienna gimnastyka a zimą przy świeżym opadzie śneigu to już ekwilibrystyka ...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 20:30, 28 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Mam taką przesuwną bramę - co cała jedzie w bok. Robiona była na zamówienie, bo tak jak płot jest kuta.
Brama chyba ma długość 6 metrów - włącznie z tym "czymś" w kształcie trójkąta co jest na boku i gdzie są umieszczone kółka

Otwór w murze na bramę? Nigdy takiego czegoś nie spotkałem Brama zawsze się chowa za murem lub za płotem, nigdy w środku

To np. jest brama Danusi.



Gotowe bramy są do kupienia w marketach budowlanych typu Obi, Castorama, ale jakość jest nieporównywalna do tych kutych - cena zresztą też Jakbyś robiła na zamówienie to i tak będzie musiała przyjechać osoba, która ją będzie robić pomierzyć wszystko
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:36, 28 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moja brama ma 4,30 m. Ale była robiona przez kowala na zamówienie. Tak jak radzi Marzenka, o sposobie mocowania w Twoim przypadku podpowie wykonawca bramy.

Brama w środku muru? Mur musi być jakoś strasznie szeroki. Lepiej nie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gruba_dynia 09:32, 29 paź 2012


Dołączył: 01 paź 2012
Posty: 493
Trochę nieprecyzyjnie to ujęłam Chodzi mi o otwór w murze czyli w fundamencie pod płot. Bo tu gdzie przez bramę przejeźdża samochód fundamentu nie ma prawda ? Czyli o te bezfundamentową odległość.Bo szczerze mówiąc mogę zostawić tak jak mi się podoba czyli np. na szeroksoc podjazdu do garażu. Tylko czy potem nie będę miała problemu z wyborem bramy? Oczywiście ona będzie się chować za ogrodzeniem, a nie wjeźdżać w mur.
____________________
grubej_dyni zmagania z naturą
Sebek 10:12, 30 paź 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Zostaw na szerokość podjazdu - nie ma sensu robić szerszej czy węższej Problemu na pewno nie będzie z wykonaniem, bo gdy wybierzesz sobie wzór to wtedy wykonawca dopasowuje resztę, aby było ładnie Nie ma o co się martwić
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Loka00 12:09, 26 cze 2013

Dołączył: 26 cze 2013
Posty: 1
Ja mam całą w jedną stronę, ze względu na to, że tylko z jednej miałam wolne miejsce. Nie dałoby razy zrobić u mnie bramy rozsuwanej w dwie strony, ale jak dla mnie to bardzo wygodne i prostsze rozwiązanie.
____________________
martyna_cooler 11:25, 18 gru 2013

Dołączył: 18 gru 2013
Posty: 1
Dokładnie tak jak mówi Sebek, nie ma sensu robić większej bramy.
Jeżeli natomiast światło bramy jest niestandardowych wymiarów to można zrobić taką bramę na zamówienie.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies