Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na balkonie - jak podlewać iglaki w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na balkonie - jak podlewać iglaki w donicach

Gardenarium 11:15, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
olekoleo napisał(a)
Witam .Zakupilem tuje i cyprysiki połakomilem sie na nie w tesco ze wzgledu na cene i wygladaja dosyc okazale sa bodajze z holandii znajomy pare lat temu wsadzil je i rosna szykownie niewiem czy będę zalowac ale mniejsza z tym mianowicie ...tuje/cyprysy obecnie trzymam na balkonie zrobilem mini szklarnie tak zeby nie lal po nich mrozny deszcz lub snieg sabryla kozeniowa jest mocno zbita zawinieta w siatke i foliowe worki dalem to do pudelek po 2 sztuki wygladaja na zdrowe lecz niektore maja bardziej mokra ta bryle niektore sprawiaja wrazenie suchej bryly NIEZNAM SIE NA TYM NIESTETY TAK DOBRZE JAK PANSTWO ZAPEWNE wsadze je do ziemi dopiero za jakies tydzien poltorej ja przyjda tem powyzej 10c z tego co mi wiadomo już mozna bedzie pytanie do was drodzy forumowicze

Czy mam je podlewac bryle kozeniowa ? jak czesto jak to stwierdzic i jak obficie ?...
Ile max moga przebywac w tych workach ?

Z szacuneczkiem podziekuje za kazde informacje to dla mnie wazne bo szkoda zmarnowac takie okazale rosliny a moze sie uda laikowi zeby sie przyjelo takze prosze o pomoc i dziekuje jeszcze raz


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:17, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ja bym wstawiła nie do pudełek tylko do czegoś nieprzemakalnego, żeby korzenie można było podlać, żeby naciągnęły wilgoci. To są rośliny z naszego klimatu i zimozielone, wilgoć jest im potrzebna, dolistnie też. Nie osłaniaj ich przed deszczem, bo uschną. Takie małe mrozy im nie zaszkodzą, do piwnicy nie chowaj. Za tydzień będzie już cieplej, może da się wsadzić do gruntu.

Gdyby była możliwość powinieneś wsadzić je bodaj do doniczek i podlać. No i całkiem w wodzie też nie powinny stać. Po prostu podlej je.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ladygreen 11:18, 08 lip 2015


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
myślałam o pudełkach jako ochronie przeciwmrozowej, a nie pomyślałam, że zamoknąć mogą
____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
ladygreen 11:18, 08 lip 2015


Dołączył: 11 mar 2013
Posty: 91
witaj,
foto niestety nie działa, ale to nie szkodzi
Czy ta ilość zakupionych roślin wyklucza przeniesienie ich do np. piwnicy, garażu czy łazienki? Pytam ponieważ nie wiem jaka nas jeszcze czeka niespodzianka pogodowa, czy przypadkiem jakiś mrozik nam nie grozi, a rośliny wypadałoby trochę podlać, tak, żeby bryła korzeniowa nie była zalana, a lekko wilgotna. Zdjęłabym im też worki i dobrze okryła/opatuliła gazetami. Dobrze, że wsadziłeś je do pudełek.
W "normalnych" o tej porze warunkach mogłyby sobie stać na balkonie przez ten tydzień (też nie za długo) i grzecznie czekać.

powodzenia
____________________
Marta Ogród Pod Akacjami
olekoleo 11:18, 08 lip 2015

Dołączył: 05 kwi 2013
Posty: 1
dzieki za odpowiedz sa owiniete siatka i delikatnym workiem foliowym moze sciagne folie zostawie siatke i kupie agrowloknine biala ta lekka i owine ?
dorismpp 13:09, 08 lip 2015

Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 8
tuje były podsypane nawozem tylko raz przy przesadzaniu z doniczek do ziemi , tym na brązowienie to nie ,ja tylko pytałam w sklepie no i pan mi tam polecił ale żeby się upewnić to właśnie pytałam was o opinie bo wiem jak naciągają w sklepach aby tylko sprzedać produkt .Tuje miały przygotowane podłoże wsypałam też keramzyt i przysypałam korą ,posadzone są w miejscu słonecznym . Jak będę na działce to postaram się zrobić fotki i pokazać .Dziękuje za odpowiedz każda opinia jest dobra bo człowiek całe życie się uczy ,a ja dużego doświadczenia jeszcze nie posiadam więc dla mnie każda podpowiedz jest na wagę złota .Dziękuje i pozdrawiam .
____________________
Gardenarium 09:32, 21 kwi 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Jacekwf napisał(a)
Witam,

Po tym jak zmarniały szmaragdy (nie wiem czy uschły, zmarzły,...) szukam iglaków do czterech 130 litrowych donic. Rośliny mają mieć 160 cm i więcej wysokości żeby osłonić taras przed sąsiadami. Myślałem o cisach ale wyczytałem, że są bardziej wymagające od szmaragdów, potem o jałowcach blue arrow lub skyrocket ale podobno chorują.
Co Wy byście polecili? Strona południowo-wschodnia.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies