Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki na balkonie - jak podlewać iglaki w donicach

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki na balkonie - jak podlewać iglaki w donicach

pyza20 18:26, 09 lis 2012


Dołączył: 28 paź 2012
Posty: 44
Witam niedawno słyszałam żeby iglaki były ładne trzeba je podlewać zimą,czy to prawda?
____________________
Agatka Wójtowicz
Gardenarium 19:11, 09 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najważniejsze jest aby je podlać przed zimą, bo to rośliny zimozielone i muszą zgromadzić odpowiedni zapas wody. Teraz dobrze pada, więc raczej nie będzie takiej potrzeby.

Jeśli Twoje okazy żywotników rosną pod dachem lub pod okapem drzew, że woda nie dociera - to trzeba teraz podlać.

Zimą w okresach odwilży podlewa się głównie rośliny zimozielone w donicach, bo one nie mają dostępu do wody wcale. jak jest mróz nie podlewamy.

Uroda iglaków w przeważającej mierze zależy od pielęgnacji i podlewania w sezonie i od nawożenia wtedy, kiedy rosną i przyrosty są wtedy mięsiste a rośliny zdrowe. Zima na urodę nie ma wpływu poza tym, że śnieg może iglaki rozłamywac swoim ciężarem.

Dlatego polecam obwiązywanie delikatne sznurkiem lub strzepywanie śniegu grabkami, kiedy nieźle przysypie.

O pielęgnacji iglaków mamy artykuł. Jeśli spełnisz te warunki, iglaki będą piękne. Końcowa część artykułu.

Magia kolorowych iglaków
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:07, 23 lut 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Thuje na tarasie po zimie

anita_kazmierczak_nawrot napisał(a)
Witam wszystkich forumowiczów!
Proszę poradzcie kiedy zacząć podlewać thuje w donnicach na tarasie po zimie???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sebek 10:07, 23 lut 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Możesz - a raczej powinnaś już - na pewno ziemia już rozmarzła w donicach
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Luckaa 10:08, 23 lut 2014


Dołączył: 21 lip 2013
Posty: 811
Hej jakie masz tuje? Ocieplasz na zime donice?
____________________
Lucyna
anita_kazmie... 10:08, 23 lut 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Thuje occidentalis. Tak,donnice mam ocieploną na zimę.Jest to ich pierwsza zima,ciekawa jestem jak przeżyły...
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
anita_kazmie... 10:08, 23 lut 2014


Dołączył: 03 lip 2013
Posty: 123
Szmaragd mam
____________________
Anitka Ostrów Wlkp Czas na zmiany czyli totalna demolka ogrodu
CebuleKwiatowe 13:59, 12 kwi 2014

Dołączył: 23 kwi 2013
Posty: 93
Minęło już trochę czasu wiec moze napiszesz jak tam Thuj eporadziły sobie z zimą? Co prawda nie była ona jakoś bardzo sroga, ale jednak kilak mroźnych dni się zdarzyło, wiec czekamy na odpowiedź.
____________________
zbyszek67 12:56, 25 cze 2015

Dołączył: 25 cze 2015
Posty: 5
Mam problem ze świerkiem białym na balkonie. Przesadziłem drzewka do donic, w których zrobiłem warstwę drenującą z kamieni, dodałem odpowiedni nawóz, ale niestety igły w niektórych miejsca, szczególnie przy podstawie oraz mniej więcej w połowie - żółkną? Z czego może to wynikać?
Gardenarium 10:40, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z braku wody w donicy a nadmiaru nawozu. Za mała wilgotnośc powietrza, plus za ciasna donica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies