Gdzie jesteś » Forum » Nie zimujące w gruncie » Przenoszenie i zimowanie roślin po sezonie

Pokaż wątki Pokaż posty

Przenoszenie i zimowanie roślin po sezonie

Gardenarium 17:40, 14 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W zeszłym roku kupiłam wózek dwukółek, z rączkami, do przewożenia ciężkich donic. Bardzo się przydaje.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nowalijka 20:01, 15 lis 2017


Dołączył: 22 lis 2016
Posty: 2725
MariuszG napisał(a)
Elu, nigdy nie przechowywałem tak pelargonii, ale czytałem na forum opinie kilku osób, które były zadowolone z takiej metody. Panie, które zimowały pelargonie na sucho obrywały im wszystkie liście, obtrząsały korzenie z ziemi, a następnie owijały rośliny luźno gazetą i wieszały do góry korzeniami w suchym i ciemnym miejscu o dodatniej temperaturze. Na wiosnę pelargonie należy wymoczyć w wodzie, żeby na nowo podjęły wzrost. Mam nadzieję, że wypowie się jeszcze ktoś kto samemu praktykował taką metodę

Mariusz dziękuje bardzo za podpowiedź. Najwięcej wątpliwości miałam co do korzeni. Zastanawiałam się czy obciąć, czy zostawić. Teraz już wiem. Spróbuję a na wiosnę zdam relację.
____________________
Ela Ogrodowe szaleństwo , wizytówka
MariuszG 20:35, 15 lis 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
I ja podzielę się swoimi doświadczeniami . Mam nadzieję, że nam się uda.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
eVka 21:22, 16 lis 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ja będę zimować sporą kordylinę i dwie trawy vertigo w jasnym chlodnym pokoju na poddaszu. Temp. do 12 stopni. Mam nadzieję że przeżyją, bo szkoda by było stracić takie okazy.
____________________
Gardenarium 08:49, 17 lis 2017


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pewnie, walcz o kordyliny. Wykształcą spory pieniek i będą jak drzewa egzotyczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies